Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.10.2012 A A A
Czujesz Bluesa?
KAROLINA KORYŃSKA

To już pół wieku odkąd kluby stolicy goszczą Warsaw Blues Nght. 12 listopada zaczarowane bluesowe brzmienie wypełni już po raz piąty studenckie warszawskie Hybrydy.


Czego oczekiwalibyśmy po 50 odsłonie Warsaw Blues Night? Oczywiście jak przystało na tak okrągły jubileusz obecności samych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny bluesowej. Rok rocznie impreza przyciąga nie tylko fanów bluesa ale po prostu miłośników dobrego grania.

 

Organizatorzy zapewniają noc pełną atrakcji  w obecności bluesowej elity. Wystąpią między innymi: Ian Siegal & The Mississippi Mudbloods  oraz Lester Kidson Power Trio.

 

Ian Siegal to uznany w kręgach brytyjski gitarzysta i wokalista bluesowy, nominowany do prestiżowej nagrody Blues Music Awords. Współpracował z  takimi wykonawcami jak: Duwayne Burnside, Alvin Youngblood Hart oraz Cody i Luther Dickinson (The Mississippi Mudbloods), z których twórczością również będzie można się zapoznać na tegorocznym festiwalu.

 

Mudbloods prezentują tradycyjne podejście do bluesa a to podoba się publiczności i krytykom, co widać po zdobytych nagrodach (nominacja do Grammy Awards , statuetka Blues Music Awards).

 

Lester Kidson kanadyjski muzyk polskiego pochodzenie nie po raz pierwszy zagra na scenie „bluesowej nocy”. Kidson to świetny gitarzysta, dla którego inspiracja jest między innymi Jimy Hendrix. Po powrocie do kraju artysta tworzy w grupie Lester Kidson Power Trio, w którego skład wchodzą Adam Gordon i Nazim Alijew.

 

Impreza ma charakter cykliczny. Organizatorzy zapraszają wszystkich lubiących klubowy klimat i zabawę w rytmie świetnej muzyki.

 

Szczegóły pod adresem blues.waw.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Bogata kolekcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego dostępna bezpłatnie online
Wyjątkowa, muzyczna kolekcja poświęcona artystycznemu dorobkowi ...
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...