Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.11.2012 A A A
„Little White Lies” ruszają w trasę koncertową
OLGA PLESIŃSKA

„Devil In Disguise”- debiutancki album grupy „Little White Lies” doczekał się swojej premiery. 25 listopada w toruńskim klubie Carpe Diem będziecie mieć okazję po raz pierwszy posłuchać na żywo utworów z tego krążka.


Little White Lies to polski zespół powstały niejako przez przypadek. Muzycy spotkali się raz na sali prób, żeby odreagować i narobić trochę hałasu dla zabawy. Po dwóch butelkach wina dorwali się do sprzętu i zaczęli improwizować. Ku ich zdziwieniu, bałagan jaki tworzyli kształtował się w spójną całość. Tej nocy powstał pomysł na Little White Lies – czyli minimalizm i energia w jednym. Od marca 2011 pracowali nad materiałem, używając jedynie gitary i automatu perkusyjnego. Przesterowane dźwięki, proste, monotonne bity, szybkie tempo, dwa ekspresyjne wokale, zaduch i erotyczne napięcie – tyle im potrzeba aby uwieść publikę.

 

W lutym ukończyli pracę nad swoim debiutanckim albumem „Devils In Disguise”. Płyta została nagrana i wyprodukowana przez Pawła Cieślaka (m.in. Tryp, Fonovel) w Hasselhoff Studio.

 

Występ w Toruniu będzie zarówno premierą, jak i początkiem ogólnopolskiej trasy koncertowej, która obejmie: Bytom, Łódź, Żyrardów, Lublin, Koszalin, Olsztyn, Toruń, Poznań, Sieradz, Radomsko oraz Ostrowiec Świętokrzyski. Trasa potrwa do 8 grudnia.

 

Toruński koncert odbędzie się pod patronatem naszej redakcji Kulturownia.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Lee „Scratch" Perry zamyka listę muzycznych gwiazd festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2019
Tegoroczny główny line-up zamykamy ogłoszeniem artysty, który ...
Microphone Masters XII. Freestyle Battle
Już 24 maja w Rzeszowskim klubie Vinyl odbędzie się XII edycja ...
GŁOS NOWEGO POKOLENIA! GWIAZDY PRZYSZŁY NA KONCERT!
10 maja, w Teatrze Capitol w Warszawie odbyła się premiera ...
Wasio – SAM. Solowy album lidera OCN to folkowo-songwriterskie klimaty.
Maciej Wasio, dotychczas lider zespołu rockowego OCN obecnie ...