Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.11.2012 A A A
Uwierz, że potrafisz- Konkurs Scenariuszowy SCRIPT PRO 2013
KAROLINA KORYŃSKA

Jesteś początkującym scenarzystą? Masz na swoim koncie nie więcej niż jeden zrealizowany scenariusz filmu fabularnego? Rusza konkurs Scenariuszowy SCRIPT PRO 2013, który jest inwestycją we własną przyszłość. Sprawdź się i prześlij próbkę swoich możliwości do Szkoły Wajdy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 stycznia.


SCRIPT PRO 2013, dawniej Hartley-Merrill, to impreza organizowana już po raz 22 przez Szkołę Wajdy, Festiwal Off Plus Camera oraz wspierające  ich PISF (Polski Instytut Sztuki Filmowej) i HBO Polska. Konkurs skierowany jest do młodych, debiutujących twórców, którzy chcą poddać swoje umiejętności surowej ocenie profesjonalnego jury, w którego skład jak co roku wchodzą niezależni przedstawiciele przemysłu filmowego. Organizatorzy podkreślają, iż tematyka scenariusza powinna być uniwersalna oraz możliwie poruszać wątki kulturowe, związane z krajem lub regionem pochodzenie autora.

 

Uczestnictwo w SCRIPT PRO 2013 to nie tylko dobra zabawa czy możliwość pokazania szerszej publiczności swojej pracy. Konkurs umożliwia twórcom dobry start w życie zawodowe i to nie jedyny powód, dla którego warto zgłaszać swoje scenariusze. Zdecydowanie jest o co walczyć, ponieważ nagrody robią wrażenie. Nagroda główna, ufundowana przez HBO wynosi bagatela 20 tys. zł, kolejno, drugie i trzecie miejsce na podium to 12 i 8 tys. zł, które przekaże zwycięzcy PISF. To jednak nie wszystko, Polski Instytut Sztuki Filmowej przewiduje również przyznanie stypendium dla najzdolniejszych finalistów a Szkoła Wajdy zapewni młodym artystom konsultacje scenariuszowe.

 

Konkurs debiutantów to niezwykła szansa i nadzieja na sukces. Być może tegoroczni finaliści pójdą śladami laureatów poprzednich edycji, których teksty po zdobyciu głównych nagród trafiały na ekrany. Byli to między innymi „Jesteś bogiem” Leszka Dawida wg scenariusza Macieja Pisuka, który bije obecnie rekordy popularności, „Zdjęcie” Macieja Adamka czy „Mur” Dariusza Glazera, który jest na etapie produkcyjnym. Zgłoszenia należy wysyłać do Szkoły Wajdy w terminie, nie później niż do 10 styczna.

 

Szczegóły pod adresem internetowym: www.scriptpro.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„Mistrzowskie wyzwania” – rusza domowy konkurs filmowy!
W konkursie na film realizowany z domowego zacisza, na tematy ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...
Konkurs na plakat Festiwalu Miasto Słowa
W tym roku Nagroda Literacka Gdynia obchodzi swoje 15 lecie. ...
Wygraj zaproszenie na przedstawienie w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/
Teatr Współczesny w Warszawie to jeden z najbardziej stabilnych ...