Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.11.2012 A A A
Nowy przyjaciel każdego malucha
KAROLINA KORYŃSKA

„Przygody misia Kazimierza”- tak zatytułowana jest nowa książka Pauliny Wilk, skierowana tym razem do małego odbiorcy. Autorka, stawia pierwsze kroki w dziedzinie literatury dziecięcej, dlatego też wszystkich milusińskich prosimy o pomoc w ocenie nowego dzieła, a tych nieco starszych wraz z pociechami wydawnictwo Wilk&Król zaprasza na spotkanie z nowym bohaterem oraz samą pisarką.


Sobotnie popołudnie w warszawskiej księgarnio- kawiarni Kredka zapowiada się ciekawie, ponieważ jej wnętrza zamienią się na moment w magiczną krainę wypełnioną zabawnymi pląsami misia Kazimierza głównego bohatera książki Pauliny Wilk. Autorka przedstawi dzieciakom swojego przyjaciela oraz przeczyta fragmenty bajkowej opowieści. Z racji tego, że Kazimierz jest pluszakiem, wszystkie dzieci proszone są o przyniesienie ulubionego misia, ponieważ pisarka będzie chciała porozmawiać z pociechami o ich przyjaciołach a wraz z profesjonalną animatorką zostaną stworzone misiowe portrety.

 

Kazimierz jest misiem wesołym i otwartym, dla którego najważniejszym jest spełnianie swoich marzeń. Choć wyprodukowano go w fabryce jak każdą inną maskotkę, Kazimierz znacznie różni się od pluszowych znajomych. Główny bohater chce przeżyć coś niezwykłego a przede wszystkim znaleźć to na czym każdemu najbardziej zależy- przyjaźń. Aby spełnić swoje pragnienia miś wyrusza w podróż z nadzieją na przeżycie niezapomnianych przygód. Tak poszukując Kazimierz spotyka Anię, dorosłą i bardzo samotną dziewczynę. Między nimi zawiązuje się niezwykła więź, gdzie każde z nich daje drugiemu coś niezwykłego. „Przygody
misia Kazimierza” to książka, w której każdy rozdział jest zaskakującą opowieścią o rozterkach, zabawach i wybrykach małego misia, którego wyobraźnia może zaskoczyć. Publikacja pokazuje naszym pociechom, że miłość przyjaźń i ciepło są receptą na
szczęście.

 

Pisarski debiut Pauliny wilk to bestsellerowa książka „Lalki w ogniu. Opowieści z Indii", którą oprócz tego, że taktowana jest jako najważniejsza pozycja reporterska, została nominowana do literackiej nagrody Nike. „Przygodami misia Kazimierza” autorka debiutuje na rynku książki dla dzieci.

 

Wspólne czytanie fragmentów książki odbędzie się w sobotę 17 listopada o godzinie 14.00 w warszawskiej księgarnio- kawiarni Kredka.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...