Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 23.04.2013 A A A
Zbliża się IV Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Mikołaj Nowacki. Materiał prasowy

Setki gatunków piw lanych oraz butelkowych pochodzących z małych i średnich browarów, warsztaty warzenia piw domowych, specjalna scena kulinarna, dziesiątki pokazów i degustacji, jarmark produktów ekologicznych oraz koncerty na scenie muzycznej – w piątek 10 maja w leśnickim Centrum Kultury "ZAMEK" startuje IV edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa – jedna z najciekawszych imprez w kraju poświęcona dobrym smakom.


SMAKI PIW
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa to jedyna impreza o tematyce piwnej w Polsce, na której nie ma możliwości zakupu  popularnych marek piw koncernowych, zaś zróżnicowane smaki złocistego trunku nie są zaburzone przez dolewany do nich sok. W roku ubiegłym główny akcent Festiwalu został położony na gatunki piw pszenicznych, natomiast w tym roku podczas pokazów, wykładów i konkursów najważniejszy będzie temat słodu i chmielu.

 

Ponad 100 gatunków piw lanych gwarantuje różnorodność smaków więcej niż wystarczającą na 3 dni piwnej degustacji, a setki różnych piw butelkowych zapewniają możliwość wydłużenia świętowania o kolejne dni w domowym zaciszu.

 

Do degustacji dostępnych na Festiwalu piw przygotowaliśmy dla gości festiwalowe szklanki oraz kufle, które będzie można zakupić w trakcie imprezy. Na każdym szkle festiwalowym znajduje się "degustacyjna" miarka 0.2l, dzięki czemu istnieje możliwość spróbowania wielu różnych gatunków piw. Przy zakupie kufli festiwalowych każdy otrzymuje informator festiwalowy, w którym znajdzie informacje m.in. na temat słodu i chmielu, przepisy potraw dedykowanych różnym odmianom piw oraz specjalną wkładkę, na której będzie mógł notować wrażenia smakowe degustowanych trunków.

 

W trakcie Festiwalu w ramach Warsztatów Piwowarskich będzie można zobaczyć, jak się warzy piwo w domu, piwowarzy domowi udoskonalą swój warsztat podczas szkolenia, które będzie miało miejsce w zamkowych podziemiach, jak i w trakcie specjalistycznych wykładów.

 

SMAKI POTRAW
Wykwintne smaki wystąpią na Festiwalu nie tylko w formie różnorodnych wyrobów  browarniczych, ale również w postaci najwyższej jakości produktów regionalnych, takich jak: sery, wędliny, miody, przetwory owocowe i wiele innych, które będzie można zakupic podczas jarmarku ekologicznego.

 

W tym roku pojawi się również scena kulinarna, ulokowana w specjalnym namiocie, z bogatym programem poświęconym sztuce przyrządzania potraw i ciekawym smakom komponowanym specjalnie do różnych gatunków piwa. Odbywać się tam będą pokazy kulinarne, prezentacje najlepszych produktów oraz degustacje. Partnerem sceny kulinarnej jest Slow Food Youth Wrocław.  Wystąpią tam m.in. znani blogerzy kulinarni oraz przedstawiciele renomowanych restauracji.

 

MUZYKA
Przez 3 dni Festiwalu na scenie muzycznej w amfiteatrze zamkowym zagra 15 zespołów. W dużej mierze będzie to świeży powiew muzyczny młodych gniewnych kapel wrocławskiej sceny rockowej (m.in. Rebound, Instytut, Prąd, Strain, Non Stop), obok nich wystąpią zespoły przebojem zdobywające krajową publiczność: krakowski Clock Machine, Gerbills (Czeladź), Ulice (Brzeg) oraz uznane marki: XIII w Samo Południe, Obstawa Prezydenta.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
"Hope" - wstrząsający dokument Martyny Wojciechowskiej
W bogatej bibliotece filmów dokumentalnych serwisu Max, zadebiutował ...
Zostań osobą jurorską w międzynarodowym konkursie Smart7!
Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było sobie wyobrazić, ...
Wielkie święto miłośników sztuki w DESA Unicum
Wystawa “Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie” ...
Laureaci i laureatki 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego
W imponującej sali kina Kijów po raz kolejny tłumnie zgromadziła ...