Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 09.08.2017 A A A
Szaleństwo filmowych wrażeń
INFORMACJA PRASOWA

Kolejny dzień festiwalu rozpocznie filozoficzny traktat o 9.45, czyli wyjątkowy Los Feliz (KNH 2) w reżyserii Edgara Honetschlägera. Pół godziny później, duńska opowieść o rywalizacji i zemście w surrealistycznych Zimowych braciach (KNH 8), któremu będzie towarzyszyć spotkanie z reżyserem Hlynurem Palmasonem.


O 13.00 Merlin Wennig zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład w KNH 6 na temat kina Chasydek. Kwadrans później - prowokacyjna Opera o Polsce (KNH 7), dokument kreacyjny w reżyserii Piotra Stasika. Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami.

 

Najgłośniejszy film tegorocznego Berlinale - Fantastyczna kobieta, wyróżniony za scenariusz oraz Teddy Award, przyznawaną produkcjom o tematyce LGBTQ, będzie można zobaczyć o 15.45 w KNH 1. O tej samej porze w KNH 2 - Brexitannia w reżyserii , Timothy'ego George'a Kelly'ego, portret współczesnych, podzielonych przez politykę, Brytyjczyków. Wszyscy pasjonaci kina nie mogą pominać projekcji filmu Zakonnica prezentowanego w ramach retrospektyw. Produkcja z 1966 roku to adaptacja powieści Diderota ze wspaniałą rolą Anny Kariny (KNH 4) o 16.00. W ramach przeglądu nowego kina izraelskiego Nowe Horyzonty przygotowały projekcję Watch Over her o 16.00 w KNH 6. Później Serce miłości (KNH 9) Łukasza Ronduda o 16.15. Ten portret najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: Wojtka Bąkowskiego oraz Zuzanny Bartoszek będzie połączony z Q&A.

 

O 18.45 dwie projekcje: w KNH 2 - Spokojne serce oraz w KNH 3 nowozelandzkie Straszydła z gościnnym udziałem twórców. Potem - Ewangelia (KNH 6) o 19.00, czyli dramatyczna opowieść o rzeczywistości uchodźców. O tej samej porze w Etno Cafe zapraszamy na gorącą debatę gazety "i-D" Przewodnik po dorastaniu, gdzie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak w kinie pokazywani są millenialsi. O 19.15 - poruszająca historia o tragedii rwandyjskiego ludobójstwa przez pryzmat kobiecego spojrzenia to krótki opis filmu Ptaki śpiewają w Kigali (KNH 9) Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze. Po projekcji warto pozostać na spotkaniu z twórcami.

 

Wieczór to też czas na doświadczanie sztuki w Galerii BWA ul. Wita Stwosza 32, gdzie na gości czeka wernisaż wystawy New Deal Wojtek Urlich. Z kolei o 20.00, na parkingu przy Arsenale, rozpocznie się spektakl Teatru Polskiego w podziemiu. W środę, w plenerze, będzie można zobaczyć optymistyczne Zwariować ze szczęścia o 22.00 na Rynku. Chwilę potem - o 22.15 Życie rodzinne w KNH 8 - chilijskie połączenie humoru i tajemnicy.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
KOLEJ NA TRAIN SIM WORLD! PREMIERA SYMULATORA 24 LIPCA!
Symulatory to jeden z najpopularniejszych gatunków gier w Polsce, ...
Paul McCartney w Krakowie!
Get ready to rock Poland! - zachęca fanów legendarny muzyk ...
Premiera najnowszej książki Ałbeny Grabowskiej Stulecie Winnych
Stulecie Winnych. Opowiadania to książka o niezwykłych losach ...
Męskie Granie 2018. Początek wyprzedanej trasy koncertowej w Poznaniu
7 miast na trasie koncertowej, która co roku podkręca atmosferę ...