Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 09.08.2017 A A A
Szaleństwo filmowych wrażeń
INFORMACJA PRASOWA

Kolejny dzień festiwalu rozpocznie filozoficzny traktat o 9.45, czyli wyjątkowy Los Feliz (KNH 2) w reżyserii Edgara Honetschlägera. Pół godziny później, duńska opowieść o rywalizacji i zemście w surrealistycznych Zimowych braciach (KNH 8), któremu będzie towarzyszyć spotkanie z reżyserem Hlynurem Palmasonem.


O 13.00 Merlin Wennig zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład w KNH 6 na temat kina Chasydek. Kwadrans później - prowokacyjna Opera o Polsce (KNH 7), dokument kreacyjny w reżyserii Piotra Stasika. Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami.

 

Najgłośniejszy film tegorocznego Berlinale - Fantastyczna kobieta, wyróżniony za scenariusz oraz Teddy Award, przyznawaną produkcjom o tematyce LGBTQ, będzie można zobaczyć o 15.45 w KNH 1. O tej samej porze w KNH 2 - Brexitannia w reżyserii , Timothy'ego George'a Kelly'ego, portret współczesnych, podzielonych przez politykę, Brytyjczyków. Wszyscy pasjonaci kina nie mogą pominać projekcji filmu Zakonnica prezentowanego w ramach retrospektyw. Produkcja z 1966 roku to adaptacja powieści Diderota ze wspaniałą rolą Anny Kariny (KNH 4) o 16.00. W ramach przeglądu nowego kina izraelskiego Nowe Horyzonty przygotowały projekcję Watch Over her o 16.00 w KNH 6. Później Serce miłości (KNH 9) Łukasza Ronduda o 16.15. Ten portret najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: Wojtka Bąkowskiego oraz Zuzanny Bartoszek będzie połączony z Q&A.

 

O 18.45 dwie projekcje: w KNH 2 - Spokojne serce oraz w KNH 3 nowozelandzkie Straszydła z gościnnym udziałem twórców. Potem - Ewangelia (KNH 6) o 19.00, czyli dramatyczna opowieść o rzeczywistości uchodźców. O tej samej porze w Etno Cafe zapraszamy na gorącą debatę gazety "i-D" Przewodnik po dorastaniu, gdzie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak w kinie pokazywani są millenialsi. O 19.15 - poruszająca historia o tragedii rwandyjskiego ludobójstwa przez pryzmat kobiecego spojrzenia to krótki opis filmu Ptaki śpiewają w Kigali (KNH 9) Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze. Po projekcji warto pozostać na spotkaniu z twórcami.

 

Wieczór to też czas na doświadczanie sztuki w Galerii BWA ul. Wita Stwosza 32, gdzie na gości czeka wernisaż wystawy New Deal Wojtek Urlich. Z kolei o 20.00, na parkingu przy Arsenale, rozpocznie się spektakl Teatru Polskiego w podziemiu. W środę, w plenerze, będzie można zobaczyć optymistyczne Zwariować ze szczęścia o 22.00 na Rynku. Chwilę potem - o 22.15 Życie rodzinne w KNH 8 - chilijskie połączenie humoru i tajemnicy.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Wreszcie! Abonament Legimi dostępny również na Kindle
Niemożliwe stało się możliwe!, ucieszył się jeden z blogerów ...
Takich krasnali, żeście jeszcze nie poznali!
„Gnomy rozrabiają” (oryg. „Gnome Alone”) to napakowana ...
Polska premiera filmu „DJ” już 19 stycznia 2018 roku!
„DJ” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia utalentowanej, ...
„Skłodowska-Curie odkryła rad i polon, a kobiety nie mogą robić dragów?”
„Kobiety mafii” ujawniły twarze! Agnieszka Dygant, Aleksandra ...