Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 06.06.2018 A A A
303.Bitwa o Anglię. Znamy datę premiery superprodukcji o polskich lotnikach /zdjęcia/
mat. prasowe

W obsadzie Marcin Dorociński, gwiazda ”Gry o tron” – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson. Zobaczcie zdjęcia z filmu opowiadającego o losach lotników z Dywizjonu 303.


Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

 

Doskonale znana historia heroicznej i walecznej postawy polskich lotników wreszcie trafi na duży ekran. Na film o Dywizjonie 303 czekałem całe życie - wyznaje Antoni Dmochowski, wnuk sierżanta dywizjonu Stanisława Słowikowskiego. Ta opowieść pełna jest emocji, dramatyzmu, braterstwa i ogromnego szczęścia płynącego z triumfu garstki ludzi nad przeważającą liczebnie armią wroga. To film, który powinien zobaczyć każdy!

 

”303. Bitwa o Anglię” jest zapowiadany jako pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja. W międzynarodowej obsadzie, obok polskich aktorów, m.in. Marcina Dorocińskiego i Filipa Pławiaka, wystąpili również: gwiazda kultowego serialu ”Gra o tron” – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson (znany m.in. z nagrodzonego dwoma Oscarami obrazu ”Przełęcz ocalonych”).

 

Za reżyserię odpowiada brytyjski filmowiec David Blair –zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Efekty specjalne przygotowała firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Zdjęciami do filmu zajął się polski operator Piotr Śliskowski (”Generał Nil”, ”80 milionów”).

 

Finalny efekt trafi na ekrany polskich kin już 17 sierpnia. Dystrybutorem jest Kino Świat.

 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z FILMU

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (3)
POLECAMY TEMATY
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
Otwarcie wystawy Gdańsk 2020
Otwarcie wystawy online Gdańsk 2020, która prezentuje 50 prac ...
Cykl Kids&Youth. Kino dla młodych na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym
Wzorem lat ubiegłych, w programie Krakowskiego Festiwalu Filmowego ...