Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.07.2020 A A A
SINGER JAZZ FESTIVAL
INFORMACJA PRASOWA

W tym roku posłuchamy Włodka Pawlika, FrancescoBruno, Liudasa Mockūnasa. I wielu innych. Jazzowe ogniwo warszawskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej od ponad dziesięciu lat przyciąga koneserów tego gatunku muzyki. W tym roku wystąpią zarówno legendarni artyści, jak i młodzi twórcy, poszukujący nowych brzmień i sprawnie łączący różne gatunki muzyki pod wspólnym jazzowym mianownikiem. Większość koncertów dostępnych będzie także w transmisjach on-line.


Singer Jazz Festival otworzy koncert grupy Włodek Pawlik Trio. Słynnemu pianiście towarzyszyć będą: Paweł Pańta (kontrabas) i Cezary Konrad (perkusja). Ten koncert to spotkanie klasycznych mistrzowskich kompozycji z mistrzowską interpretacją.

 

To wielkie wydarzenie artystyczne, w którym będzie można uczestniczyć na żywo zarówno w Synagodze im. Nożyków, jak i w wersji on-line.

 

Innym wielkim gościem Festiwalu będzie włoski gitarzysta i kompozytor Francesco Bruno, również znany już i bardzo ceniony w Polsce. Na Festiwalu wystąpi kilkakrotnie, z własną grupą oraz z kilkoma polskimi składami. Jego pierwszy koncert "Blue sky above the dreamers" odbędzie się w Synagodze im. Nożyków. Muzykowi towarzyszyć będą: Francesco Bruno (gitara), Pierpaolo Principato (piano), Alessandro Marzi (perkusja), Fabrizio Cucco (gitara basowa). Również ten koncert udostępniony będzie kanałami wirtualnymi. Francesco Bruno wystąpi dwukrotnie w Hard Rock Cafe: z Trio Jachna/Kądziela/Gwadera i z Jerzy Małek Trio oraz na Scenie Letniej Teatru Żydowskiego z grupą Szymon Łukowski Trio. Osoby zainteresowane osobą i twórczością tego włoskiego muzyka mogą uczestniczyć w spotkaniu, które poprowadzi Adam Baruch, dyrektor artystyczny Singer Jazz Festival.

 

Warto pamiętać o niezwykle ekspresyjnym i wyrazistym saksofoniście i kompozytorze litewskim - Liudasie Mockūnasie. Jego twórczość łączy jazz i muzykę klasyczną, bo artysta jest wielbicielem obu tych obszarów. Na warszawskim Festiwalu stworzy niezwykły projekt muzyczny z Mikołajem Trzaską. Wystąpią z nimi Paweł Szpura (kontrabas) i Jacek Mazurkiewicz (kontrabas). Koncert odbędzie się w klubie Pardon ToTu. Liudas Mockūnas także będzie gościem Adama Barucha.

 

Szczegóły na: www.festiwalsingera.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
WIRTUALNA FAMA 2020
Festiwal Fama 2020 – w jubileuszowym roku 50. edycji – z ...
Kraina Lovecrafta – nowy serial HBO na podstawie powieści Matta Ruffa
Kraina Lovecrafta to nowy serial HBO, oparty na powieści Matta ...
Muzyczna podróż przez życie według Beaty Szałwińskiej
Ta podróż jej się przyśniła. Podróż do Paryża. Podróż ...
„Śniegu już nigdy nie będzie" polskim kandydatem do Oscara 2021!
Komisja Oscarowa powołana przez dyrektora PISF Radosława Śmigulskiego ...