Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.11.2020 A A A
Polecamy filmy z sekcji Ale kino+ podczas 20. Nowych Horyzontów
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

6 lat udanej współpracy, 6 wyjątkowych filmów w specjalnej sekcji tegorocznego programu. Dziś Waszą uwagę kierujemy na Ale kino+, naszego partnera, z którym mamy przyjemność współpracować również podczas 20. odsłony Nowych Horyzontów. W sekcji Ale kino+ tradycyjnie znalazły się największe festiwalowe hity, które trafiły na naszą platformę z najważniejszych wydarzeń filmowych na świecie. Ale kino+ od lat dostarcza nowohoryzontowej jakości przez cały rok i możemy śmiało powiedzieć, że jest przedłużeniem naszego festiwalu na telewizyjne włości.


Jeszcze do 15 listopada na naszej platformie online (zintegrowanej ze stroną nowehoryzonty.pl) możecie zobaczyć 6 tytułów w sekcji Ale kino+:

 

Atlantyda, reż. Valentyn Vasyanovych

Poruszająca, przerażająca i jednocześnie magnetycznie przyciągająca uwagę widza dystopijna wizja niedalekiej przyszłości. Wschodnia Ukraina 2025, rok po zakończeniu wojny z Rosją. Były żołnierz próbuje poukładać swoje wyniszczone konfliktem życie i odszukać seans w opustoszałej krainie. Atlantyda zdobyła nagrodę dla najlepszego filmu podczas MFF w Wenecji 2019 (sekcja Horyzonty).

 

Mogul Mowgli, reż. Bassam Tariq

Pełnometrażowy debiut fabularny Tariqa, zawieszony między realizmem i halucynacją, fantazją i wspomnieniem, został świetnie przyjęty m.in. na Berlinale, gdzie otrzymał nagrodę FIPRESCI w sekcji Panorama. W głównego bohatera, rapera Zeda, wcielił się Riz Ahmed – charyzmatyczny pakistańsko-brytyjski aktor oraz hip-hopowy muzyk występujący w zespole Swet Shop Boys.

 

Rocks, reż. Sarah Gavron

Precyzyjnie opowiedziana historia o świecie, w którym dorośli zawodzą, a z pomocą młodej bohaterce przychodzą otwarte i lojalne przyjaciółki. Reżyserce i jej ekipie (niemalże całkowicie kobiecej) udało się oddać siłę pozytywnej dziewczyńskiej energii i zbudować niezwykle silne postaci bohaterek. Film zdobył szereg nagród – m.in. na festiwalach w San Sebastián i Dublinie.

 

Słudzy, reż. Ivan Ostrochovský

Wschodnioeuropejski film noir, który rzuca światło na mroczne epizody czechosłowackiej historii, by wydobyć z cienia współczesne problemy. Tytułowi Słudzy to zarówno partyjni aparatczycy, jak i wychowankowie praskiego seminarium oraz ich opiekunowie. Film nagrodzono m.in. na festiwalach w Pradze i Odessie.

 


Szesnaście mgnień wiosny, reż. Suzanne Lindon

Niepozbawiona melancholii opowieść o pierwszej miłości, dojrzewaniu i nastoletnich niepokojach. Eleganckie kadry rozsadza jednocześnie smutek i młodzieńcza energia, którą wspaniale oddaje Suzanne Lindon – reżyserka i odtwórczyni głównej roli. Debiut 20-letniej autorki był prezentowany m.in. na festiwalach w Toronto i San Sebastián, gdzie spotkał się z gorącym przyjęciem.

 


Tato, reż. Srdan Golubović

Fabuła tego nagrodzonego m.in. na Berlinale dramatu społecznego została zainspirowana autentyczną historią, o której Srdan Golubović usłyszał w wiadomościach. Reżyser wyjątkowo realistycznie przedstawił zderzanie jednostki z systemem, a także rzadkie przejawy ludzkiego dobra i tlącej się nadziei.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Margaret Atwood. Słowo to siła – nowy film dokumentalny o poetce i pisarce
Sukces telewizyjnej adaptacji powieści Opowieść podręcznej ...
Dino Galaxy Tennis
Vixa Games informuje, że najnowszy, pełny akcji tytuł Dino ...
„Awantura w mollDurze” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie
W gąszczu propozycji dla młodych widzów, teatr zajmuje miejsce ...
Prawie 2500 filmów zgłoszonych na 61. Krakowski Festiwal Filmowy!
Jak co roku, w połowie lutego minął ostateczny termin nadsyłania ...