Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.11.2020 A A A
Polecamy filmy z sekcji Ale kino+ podczas 20. Nowych Horyzontów
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

6 lat udanej współpracy, 6 wyjątkowych filmów w specjalnej sekcji tegorocznego programu. Dziś Waszą uwagę kierujemy na Ale kino+, naszego partnera, z którym mamy przyjemność współpracować również podczas 20. odsłony Nowych Horyzontów. W sekcji Ale kino+ tradycyjnie znalazły się największe festiwalowe hity, które trafiły na naszą platformę z najważniejszych wydarzeń filmowych na świecie. Ale kino+ od lat dostarcza nowohoryzontowej jakości przez cały rok i możemy śmiało powiedzieć, że jest przedłużeniem naszego festiwalu na telewizyjne włości.


Jeszcze do 15 listopada na naszej platformie online (zintegrowanej ze stroną nowehoryzonty.pl) możecie zobaczyć 6 tytułów w sekcji Ale kino+:

 

Atlantyda, reż. Valentyn Vasyanovych

Poruszająca, przerażająca i jednocześnie magnetycznie przyciągająca uwagę widza dystopijna wizja niedalekiej przyszłości. Wschodnia Ukraina 2025, rok po zakończeniu wojny z Rosją. Były żołnierz próbuje poukładać swoje wyniszczone konfliktem życie i odszukać seans w opustoszałej krainie. Atlantyda zdobyła nagrodę dla najlepszego filmu podczas MFF w Wenecji 2019 (sekcja Horyzonty).

 

Mogul Mowgli, reż. Bassam Tariq

Pełnometrażowy debiut fabularny Tariqa, zawieszony między realizmem i halucynacją, fantazją i wspomnieniem, został świetnie przyjęty m.in. na Berlinale, gdzie otrzymał nagrodę FIPRESCI w sekcji Panorama. W głównego bohatera, rapera Zeda, wcielił się Riz Ahmed – charyzmatyczny pakistańsko-brytyjski aktor oraz hip-hopowy muzyk występujący w zespole Swet Shop Boys.

 

Rocks, reż. Sarah Gavron

Precyzyjnie opowiedziana historia o świecie, w którym dorośli zawodzą, a z pomocą młodej bohaterce przychodzą otwarte i lojalne przyjaciółki. Reżyserce i jej ekipie (niemalże całkowicie kobiecej) udało się oddać siłę pozytywnej dziewczyńskiej energii i zbudować niezwykle silne postaci bohaterek. Film zdobył szereg nagród – m.in. na festiwalach w San Sebastián i Dublinie.

 

Słudzy, reż. Ivan Ostrochovský

Wschodnioeuropejski film noir, który rzuca światło na mroczne epizody czechosłowackiej historii, by wydobyć z cienia współczesne problemy. Tytułowi Słudzy to zarówno partyjni aparatczycy, jak i wychowankowie praskiego seminarium oraz ich opiekunowie. Film nagrodzono m.in. na festiwalach w Pradze i Odessie.

 


Szesnaście mgnień wiosny, reż. Suzanne Lindon

Niepozbawiona melancholii opowieść o pierwszej miłości, dojrzewaniu i nastoletnich niepokojach. Eleganckie kadry rozsadza jednocześnie smutek i młodzieńcza energia, którą wspaniale oddaje Suzanne Lindon – reżyserka i odtwórczyni głównej roli. Debiut 20-letniej autorki był prezentowany m.in. na festiwalach w Toronto i San Sebastián, gdzie spotkał się z gorącym przyjęciem.

 


Tato, reż. Srdan Golubović

Fabuła tego nagrodzonego m.in. na Berlinale dramatu społecznego została zainspirowana autentyczną historią, o której Srdan Golubović usłyszał w wiadomościach. Reżyser wyjątkowo realistycznie przedstawił zderzanie jednostki z systemem, a także rzadkie przejawy ludzkiego dobra i tlącej się nadziei.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
„Niepamięć” nagrodzona w Lublanie, Denver i Sewilii
Współfinansowany przez PISF debiutancki film Christosa Nikou ...
Cztery wesela i pogrzeb – nowa serialowa komedia romantyczna
Czworo przyjaciół z Ameryki spotyka się po kilku latach na ...
Rozpoczyna się 14. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków!
Od dziś przez dwanaście dni trwać będzie wielkie święto ...
Trzecia część uwielbianej serii przygodowej Adama Michejdy dla młodzieży
Po rozwiązaniu sekretu „Skarbu Getta” i „Tajemnicy Canaletta” ...