Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.01.2021 A A A
Zapraszamy na Lunarny Nowy Rok: azjatyckie walentynki filmowe!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Zgodnie z lunarnym kalendarzem, stosowanym w wielu krajach Azji, Nowy Rok rozpocznie się 12 lutego. Z tej okazji Pięć Smaków jak co roku zaprasza na filmowe świętowanie: tym razem będą to cztery dni z azjatyckim kinem online!


Od 11 do 14 lutego obchodzić będziemy podwójne święto. Początek Roku Bawoła połączymy z walentynkową tematyką: w programie znajdzie się pięć najpiękniejszych i najbardziej przewrotnych filmów o miłości. Zmysłowe melodramaty, burzliwe zrywy uczuć, szalone przygody niespełnionych kochanków i niepoprawne związki na przekór światu - kino azjatyckie pozwoli Wam odkryć romantyczną tematykę z zupełnie nowej perspektywy!

 

Filmowe spotkanie z okazji Lunarnego Nowego Roku to pięciosmakowa tradycja, inspirowana jednym z najważniejszych świąt obchodzonych na azjatyckim kontynencie - od Chin przez Japonię po Wietnam. To czas, w którym spotykają się rodziny, często udające się w dalekie podróże, by wspólnie celebrować przełom roku i zarazem symboliczny początek wiosny. Zgodnie z lunarnym horoskopem nadchodzące miesiące upłyną pod znakiem Metalowego Bawoła, symbolizującego pracowitość, upór i konsekwencję w działaniu.

 

W 2021 to doniosłe święto spotyka się w kalendarzu z popkulturowym fenomenem Walentynek, stąd filmowy program będzie przeplatał wzruszenie z nutą szaleństwa i pozytywnej energii. Jednym z pięciu tytułów, które będzie można zobaczyć w czasie wydarzenia będzie "Song lang" Leona Le, przepięknie sfilmowana historia miłości niemożliwej, rozgrywająca się w świecie tradycyjnej wietnamskiej opery.

 

Song lang

 

Dwa światy, które nie powinny się przecinać, dwa spojrzenia, które spotkać się nie mogą.  Dung jest skutecznym i bezlitosnym windykatorem długów, zatrudnianym przez szemrane figury półświatka Sajgonu. Linh-Phung to aktor, celebrujący subtelne piękno odchodzącej w przeszłość opery cai-luong. Przypadkowe spotkanie połączy ich losy w niespodziewany sposób: nostalgia zamknięta w kolorowych cekinach i brutalny świat zaułków wielkiego miasta okazują się mieć ze sobą więcej wspólnego, niż bohaterowie chcieliby przed sobą przyznać.

 

Zachwycające kadry debiutu Leona Le przenoszą nas w lata osiemdziesiąte, kiedy skomplikowana symbolika muzycznego teatru nieubłaganie musi ustąpić miejsca grom nintendo. Operowe konwencje i niezwykła tradycyjna muzyka spotykają się tu z pełnym charakteru portretem rozwijającej się metropolii. Jeden z najlepiej ocenianych filmów 12. edycji Pięciu Smaków to ambitny melodramat, budzący skojarzenie ze skąpanymi w półmroku światami Wong Kar-waia i błyskotliwymi dialogami bratnich dusz z filmów Richarda Linklatera.

 

Lunarny Nowy Rok: azjatyckie walentynki filmowe odbędą się w dniach 11-14 lutego 2021 w internecie.

 

Pełny program wydarzenia zostanie ogłoszony 21 stycznia 2021. Filmy będzie można oglądać na stronie piecsmakow.pl. Karnety na wszystkie pięć filmów wydarzenia w cenie 75 zł są już dostępne.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Dzień otwarty Krakowskiego Festiwalu Filmowego
Jeszcze tylko do połowy lutego trwa nabór filmów na 61. Krakowski ...
8000 zimą
Zimowe wspinanie w Himalajach to sztuka cierpienia, powiedział ...
Bo to grzech – nowy serial autorstwa Russela T. Daviesa
Bo to grzech (It's a Sin), za scenariusz którego odpowiada Russel ...
Emilia Orzechowska i Bogna Świątkowska kuratorkami 13. edycji festiwalu NARRACJE
13. edycja festiwalu NARRACJE odbędzie się w listopadzie 2022 ...