Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 06.04.2021 A A A
Orły 2021: ruszyło głosowanie nad nominacjami
Redakcja
Źródło: PISF

Rozpoczęło się głosowanie nad nominacjami w tegorocznej edycji Polskich Nagród Filmowych – Orłów. Wyniki głosowania Polskiej Akademii Filmowej zostaną ogłoszone 22 kwietnia. Ceremonia wręczenia Orłów 2021 planowana jest na przełom maja i czerwca.


Ponad 130 produkcji: 31 filmów fabularnych, 83 dokumenty i 19 seriali znalazło się na tegorocznej liście kandydatów do Polskich Nagród Filmowych, Orłów. Po raz pierwszy w historii do konkursu dopuszczono filmy, które planowały dystrybucję w kinach, ale ze względu na ich zamknięcie swoją premierę oraz co najmniej 7-dniowe rozpowszechnianie miały na platformach VOD. O Orła w kategorii Najlepszy Film walczy łącznie 40 produkcji – poza filmami fabularnymi, także osiem dokumentów. Pełna lista tytułów kandydujących do Orłów dostępna jest tu: www.pnf.pl.

 

W trwającym do 18 kwietnia głosowaniu, w każdej z dziewiętnastu kategorii wybranych zostanie po pięć nominacji. Nominowani w tegorocznej edycji Orłów zostaną ogłoszeni 22 kwietnia podczas transmisji online dostępnej w Internecie. Następnie rozpocznie się wybór laureatów. Ten etap głosowania ruszy 26 kwietnia. 20 maja ogłoszony zostanie Laureat lub Laureatka za Osiągnięcia Życia. Również w połowie maja odbędzie się coroczne spotkanie z nominowanymi. 23. gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2021 została zaplanowana na przełom maja i czerwca.

 

Przegląd filmów online

 

Pandemia spowodowała przeniesienie do internetu tradycyjnego przeglądu filmów kandydujących, czyli Festiwalu Orłów, który potrwa do 18 kwietnia. Wśród prezentowanych tytułów znalazły się m.in. współfinansowane przez PISF „Szarlatan” Agnieszki Holland, „25. lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy” Jana Holoubka, „Jak najdalej stąd” Piotra Domalewskiego czy „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy. Na liście są również filmy Lecha Majewskiego, Małgorzaty Imielskiej czy Władysława Pasikowskiego.

 

Polska Nagroda Filmowa Orzeł, przyznawana jest od 1999 roku przez Polską Akademię Filmową. Nominowani, a potem laureaci, są wyłaniani w dwuetapowym głosowaniu. Nominacje, a w dalszej kolejności nazwiska laureatów, są tajne aż do chwili publicznego otwarcia kopert. Oprócz nagród dla najlepszego filmu fabularnego, dokumentalnego oraz serialu, nagradzani są także aktorzy, aktorki, twórcy filmowi w aż dziewiętnastu kategoriach.

 

Źródło: PISF

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Krótko i na temat! Międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych 61. KFF
W najstarszym konkursie krakowskiego festiwalu rywalizują projekty ...
OPEN CALL dla młodych artystów. Zaproszenie na rezydencje artystyczne
Centrum Kultury Agora we Wrocławiu w kooperacji z organizacjami ...
Pół człowiek, pół pies
„Pół człowiek, pół pies” to pierwszy singiel promujący ...