Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.03.2023 A A A
Platige Image prezentuje behind the scenes o pracy nad zwiastunem „Company of Heroes 3”
Redakcja
Źródło: Platige Image | Materiał prasowy

Z okazji premiery kolejnej części „Company of Heroes™” od Relic Entertainment™, Inc., Platige Image przygotowało wideo zza kulis, w którym pokazuje jak wyglądała praca nad powstawaniem gry. W materiale zobaczymy m.in. jak wygląda praca reżysera z aktorami, wcielającymi się w postaci kultowej gry, a także będziemy mogli podejrzeć czym zajmują się specjaliści od produkcji i postprodukcji. Wkład w powstanie trailera do trzeciej odsłony gry Relic Entertainment mieli także specjaliści od VFX. Z ich wypowiedzi dowiemy się jak powstawały odwzorowania 3D legendarnych czołgów i samolotów, biorących udział w drugiej wojnie światowej.


Platige Image jest jednym z wiodących studiów produkcyjnych realizujących filmowe zwiastuny do gier. W portfolio marki znajdują się trailery dla największych globalnych wydawców, m.in. Ubisoft, Activision, Smilegate czy CD Projekt Red. Wieloletnie doświadczenie z twórcami serii „Company of Heros” - kanadyjskim gigantem rynku gier komputerowych - Relic Entertainment oraz firmą SEGA - sprawiło, że przygotowanie trailera było nie tylko kolejnym zawodowym wyzwaniem, ale i – co doskonale widać po atmosferze panującej na planie – prawdziwym połączeniem pasji z przyjemnością. – Zadanie ułatwiało nam też to, że tworząc materiały do poprzednich częściach poznaliśmy nie tylko większość niuansów pracy dla tych marek, ale również poszerzyliśmy wiedzę historyczną i militarną na temat II wojny światowej – mówi Tomek Suwalski.

Prawdziwym sprawdzianem umiejętności studia było oddanie historii dwóch kompanów, którzy walczyli w Afryce z pierwszą dywizją pancerną, po czym przedostali się na front włoski. To właśnie ich losy śledzimy w zwiastunie gry. – Kluczem do sukcesu było odpowiednie dobranie aktorów, między którymi to camaraderie jest autentycznie widoczne. Na szczęście udało nam się dobrać osoby, które mają wspólną historię i znają się od lat, jeszcze z czasów akademii filmowej – dodaje Suwalski.

Poza żołnierzami, w trailerze pojawia się sprzęt bojowy z epoki. Możemy zobaczyć stworzone całkowicie komputerowo modele 3D czołgi Panzer IV oraz Churchill, ciężarówkę Opel Blitz, samolot P-47 Thunderbolt oraz słynne działo przeciwlotnicze 8,8 cm Flak 18. – Ponieważ jest to produkcja historyczna, to główną inspiracją musiała być oczywiście sama historia. Na podstawie archiwalnych zdjęć oraz filmów szczegółowo dopracowaliśmy każdy element wyposażenia oraz pojazdów i odtworzyliśmy je tak, aby były zgodne z oryginałami – mówi Bartek Kmita, VFX Supervisor odpowiedzialny za elementy graficzne. 

O pracy na zwiastunem wypowiada się także Hanna Drewek, producentka – Zarówno Relic, jak i SEGA były bardzo otwarte na nasze sugestie odnośnie realizacji. Dzięki temu wspólnie możemy tworzyć bardzo filmowe, plastyczne trailery, które w kolejnych odsłonach, pomimo stawianych nam coraz większych wyzwań produkcyjnych, są coraz lepsze. 

Company of Heroes 3 jest najnowszą odsłoną serii gier strategicznych osadzonych w realiach II wojny światowej. W grudniu 2022 roku opublikowany został cinematic trailer zapowiadający zbliżającą się premierę gry, za którego produkcję odpowiedzialny był Platige. Za reżyserię odpowiadał Tomek Suwalski, nagrodzony Young Director Award w Cannes za zwiastun Metro Exodus: Artyom’s Nightmare. Trailer Company of Heroes łączy live-action z VFX i jest interpretacją prawdziwych wydarzeń, które rozegrały się podczas kampanii północnoafrykańskiej w latach 40. ubiegłego wieku. 

Gra Company of Heroes 3 została wydana na PC 23 lutego, a jej premiera na PlayStation 5 i Xbox Series X|S nastąpi jeszcze w tym roku. Więcej informacji o CoH3 można znaleźć na stronie www.companyofheroes.com.

 

Źródło: Platige Image

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wiedźmin: Oficjalna księga kucharska już dostępna!
CD PROJEKT RED we współpracy z Nerds' Kitchen Creations i wydawnictwem ...
Premiera gry Cyberpunk 2077: Widmo wolności już dziś!
Widmo wolności, dodatek do gry Cyberpunk 2077, jest już dostępne ...
Jeżeli grasz, musisz mieć ten sprzęt
Firma Razer, wiodąca globalna marka lifestylowa dla graczy, ...
Arenę Mistrzów gier planszowych i karcianych
Już za niespełna miesiąc pierwsza edycja Areny Mistrzów, ...