Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Koncerty zespołu Gugak SINNOI w Warszawie
A A A
Data imprezy: 13.05.2024 - 15.05.2024 | Miasto: WarszawaAutor: Jakub

SINNOI to kwartet składający się z Wonsool Lee, basisty, który od lat mocno zaznacza swoją obecność na koreańskiej scenie jazzowej; Bora Kim, która prezentuje szeroki zakres muzyczny od gyeonggi minyo (koreańskie pieśni ludowe) po jeongga (tradycyjny, wokalny gatunek koreański); Godam, artysty muzyki elektronicznej; Nayeon Lee, muzyka piri i taepyeongso. Ta unikalna kombinacja jazzu, koreańskiej muzyki tradycyjnej i elektronicznego dźwięku tworzy brzmienie SINNOI, które jest naprawdę oryginalne i wyjątkowe, zaciera granice między gatunkami i integruje ze sobą różne elementy.

„Włączenie muzyki SINNOI do naszego festiwalu stanowi wyraz uznania dla nowoczesnych interpretacji koreańskiego dziedzictwa muzycznego. Jest to również manifestacja naszego zaangażowania w promocję kulturalnej wymiany między naszymi narodami. SINNOI to nie tylko zespół, to także symbol połączenia tradycji z nowoczesnością. Pragniemy, aby nasze wydarzenie inspirowało do refleksji nad dynamiką kulturowej ewolucji i roli sztuki w budowaniu mostów między ludźmi. Dzięki temu mamy nadzieję, że jeszcze więcej osób odkryje piękno i różnorodność dziedzictwa koreańskiego.” powiedział Dangkweon Lee, dyrektor Centrum Kultury Koreańskiej w Polsce.

SINNOI to inna nazwa SINAWI, pochodząca z muzyki szamańskiej, jednej z najstarszych tradycyjnych koreańskich form muzycznych, wykonywanej przez zespół. Ta forma głównie koncentruje się na osiągnięciu harmonii między instrumentami o różnych cechach. Jak sugeruje nazwa zespołu, SINNOI skupia się najbardziej na demonstracji nowych brzmień i kompozycji, składających się z trzech różnych składników muzycznych – koreańskiej muzyki tradycyjnej, jazzu i muzyki elektronicznej.

Wydarzenie jest współorganizowane przez Klub Jassmine i Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie oraz wspierane przez projekt „Traveling Korean Arts”, organizowany przez KOFICE (Korean Foundation for International Cultural Exchange).

Miejsce i data: Klub Jassmine w Warszawie, ul Wilcza 73, 13 oraz 15 maja br.


Centrum Kultury Koreańskiej w Polsce to instytucja promocji kultury koreańskiej w Warszawie. Centrum zostało otwarte w 2010 roku, aby przybliżyć Polakom kulturę koreańską oraz promować wymianę kulturową i współpracę między Koreą, a Polską.


Impreza biletowana

Kontakt z organizatorami:

pr.korea@idegroup.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy