Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 31.07.2023 A A A
4. Lubliner Festival – Festiwal Kultury Żydowskiej w Lublinie
Redakcja
Źródło: Centrum Kultury Lublin

Początek sierpnia to czas, w którym po raz kolejny przypomnimy sobie o tradycjach, które składają się na kulturową tożsamość naszego miasta. Już wkrótce rozpocznie się 4 edycja Lubliner Festival – Festiwalu Kultury Żydowskiej.


W tym roku Lublin wypełni muzyka klezmerska i to w najlepszym wykonaniu. Podczas festiwalu wystąpią zdobywca nagrody Grammy zaliczany do ścisłej czołówki muzyków klezmerskich na świecie – Frank London oraz Lorin Sklamber (USA), współzałożyciele obsypanego nagrodami legendarnego nowojorskiego zespołu Klezmatics, a także wokalista gospel – Joshua Nelson i międzynarodowa grupa muzyczna Dobranotch. Natomiast jazzowy klimat zapewni Marcin Pendowski i Lala Czaplicka podczas koncertu „Cicha woda brzegi rwie”.  W kosmiczną podróż po meandrach tego gatunku zabiorą nas również Leszek Żądło i Joachim Mencel ze swoim koncertem „Cosmic Silence”. Darek „Maleo” Malejonek wraz z Przyjaciółmi oddadzą swoim koncertem hołd beatyfikowanej 10 września rodzinie Ulmów, polskim Sprawiedliwym i wszystkim, którzy ratowali Żydów w czasie wojny.

Teatralna propozycja festiwalu to spektakl „T. de Łempicka. Nienasycona”, który jest próbą spojrzenia na jedną z najwybitniejszych polskich malarek z nieco innej perspektywy. Natomiast najmłodsi miłośnicy sztuki dramatycznej zobaczą spektakl interaktywny pod tytułem „Kot i pies”. 

Lubliner Festiwal to także wykłady, warsztaty, wystawy, filmy, zwiedzanie miasta i spotkania ze świadkami historii, artystami, pisarzami i wykładowcami. W tym roku wydarzenie wpisuje się w program Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.Na wybrane punkty programu będą obowiązywać wcześniejsze zapisy lub bezpłatne wejściówki dostępne w kasie CK. 

4. Lubliner Festival – Festiwal Kultury Żydowskiej

6 — 13 sierpnia 2023 r.

przestrzenie Lublina

 

Źródło informacji: Centrum Kultury Lublin

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Festiwal Eufonie po raz piąty przybliży muzykę krajów Europy Środkowo-Wschodniej
750 artystów z 12 krajów, utwory 44 kompozytorów z 15 państw, ...
Rawa Blues Festival: Rodzinny festiwal zagości w katowickim Spodku już po raz 41
7 października w katowickim Spodku odbędzie się 41 edycja ...
Trasa koncertowa Warszawskiej Opery Kameralnej z udziałem Leszka Możdżera
Warszawska Opera Kameralna zaprasza na wyjątkowe koncerty w ...
Startuje trasa koncertowa JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata”
JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata” przyjmie formę międzynarodowej ...