Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.09.2023 A A A
Rawa Blues Festival: Rodzinny festiwal zagości w katowickim Spodku już po raz 41
Redakcja
Źródło: Rawa Blues Festiwal

7 października w katowickim Spodku odbędzie się 41 edycja festiwalu Rawa Blues. Festiwal Rawa Blues nieraz udowadniał, że zasługuje na miano festiwalu rodzinnego. Dzieje się tak za sprawą otwartości na potrzeby rodzin z dziećmi, czy ludzi niepełnosprawnych. Dzieci do ukończenia 15. roku życia oraz osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku, są upoważnione do darmowego wejścia na teren festiwalu już od lat. Nie inaczej będzie i w tym roku.  Podczas tegorocznej edycji festiwalu Organizatorzy uwzględnili prośby uczestników festiwalu wprowadzając udogodnienie w postaci  wielokrotnego wejścia na teren Spodka podczas trwania imprezy.


Ukłonem w stronę publiczności są również ceny biletów, które nie uległy zmianie w stosunku do zeszłego roku.  Jednak festiwal rodzinny, to nie wyłącznie praktyczne udogodnienia, ale także dodatkowe atrakcje, z których będą mogli skorzystać słuchacze w każdym wieku. 

Podczas 41. edycji nie zabraknie bloku koncertów w stylu rock’n’roll oraz rockabilly (17.00-19.00) . W antresoli przygotowano dodatkowe atrakcje mające na celu stworzenie atmosfery rodem z lat 50-tych. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. W strefie pin-up  stylistki będą darmowo wykonywać fryzury i makijaże, a także prowadzić sprzedaż ubrań vintage z drugiej ręki. Miłośników starych nagrań ucieszy sklep z płytami winylowymi. 

Dostępna będzie strefa dla dzieci, gdzie pod okiem plastyka nauczą się przekładać wyobraźnię na płótno. Za największą atrakcję można uznać wystawę Indian Motorcycle, najstarszej amerykańskiej firmy motocyklowej, której maszyny nie tylko zachwycą oko, ale również ducha, gdyż będzie można załapać się na rundkę wokół Spodka! Zachęcamy gorąco do przybycia na festiwal w stylizacjach retro/vintage/rock’n’roll!  Zwycięzców najlepszych stylizacji czeka nagroda! Przypomnijmy, że w tym roku na Dużej Scenie katowickiego Spodka wystąpią: Altered Five Blues Band, Restless, Philip Sayce, Troy Redfern, Albert Cummings, Boogie Boys, Shaki’n Dudi,  Blueset, Robert Kordylewski,  Teksasy & Wojtek Cugowski. Do składu Dużej Sceny dołączy jeszcze laureat Małej Sceny, na której zaprezentują się w tym roku: Comin' To Town, Curly Cale, Duch Delta, Her Memories, Onus Blues, RoseMerry oraz Stonage Full of Sun. 


Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się "in-door" (pod dachem). Laureat prestiżowej nagrody „Keeping The Blues Alive 2012” w kategorii Festiwal Międzynarodowy, przyznanej przez amerykańską The Blues Foundation. 

Podczas ponad 40-tu edycji festiwalu, na festiwalowych scenach wystąpiła czołówka bluesowych artystów z kraju jak i zza granicy.  Warto przypomnieć, że mieliśmy zaszczyt gościć takich wykonawców jak: Junior Wells, Koko Taylor, Keb’Mo, Robert Cray, JJ Grey & Mofro, James Blood Ulmer & Vernon Reid, Otis Taylor, Eric Sardinas czy Blind Boys of Alabama. 

Bilety na Festiwal do nabycia wyłącznie w sieci Ticketmaster.

 

Źródło informacji: Rawa Blues Festiwal

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Festiwal Eufonie po raz piąty przybliży muzykę krajów Europy Środkowo-Wschodniej
750 artystów z 12 krajów, utwory 44 kompozytorów z 15 państw, ...
4. Lubliner Festival – Festiwal Kultury Żydowskiej w Lublinie
Początek sierpnia to czas, w którym po raz kolejny przypomnimy ...
Trasa koncertowa Warszawskiej Opery Kameralnej z udziałem Leszka Możdżera
Warszawska Opera Kameralna zaprasza na wyjątkowe koncerty w ...
Startuje trasa koncertowa JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata”
JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata” przyjmie formę międzynarodowej ...