Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.10.2021 A A A
Dlaczego Polacy nie czytają książek?
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Materiał promocyjny

Statystyki dotyczące czytelnictwa w Polsce są zatrważające. Podobno dwóch na trzech Polaków nie przeczytało w zeszłym roku żadnej książki. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tylko niektórzy z nas sięgają po tanie książki? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.


"Nie mam czasu na czytanie książki"

 

Polacy zapytani o to, dlaczego nie czytają książek, odpowiadają najczęściej, że nie mają na to czasu. Tymczasem inne statystyki pokazują, że przeciętny obywatel naszego kraju spędza ponad 4,5 godziny dziennie oglądając telewizję. Nie wspominając już nawet o tym, ile czasu poświęcamy mediom społecznościowym. Podobno rekordziści potrafią sprawdzać nowości na Facebooku nawet osiemdziesiąt razy dziennie. W gronie znajomych natomiast łatwiej jest znaleźć rozmówcę odpowiadając o najnowszych filmach lub serialach dostępnych na platformach streamingowych, niż o wydanych niedawno książkach z kategorii literatury faktu. Przy czym równym brakiem zainteresowania cieszą się tanie książki, jak i droższe pozycje. Czy zatem rzeczywiście nie mamy czasu? Mamy! Tylko nie chcemy się do tego przyznać.

 

"Książki są dzisiaj za drogie"


Innym argumentem powszechnie używanym przez osoby, które nie czytają książek – są pieniądze. W ocenie wielu Polaków książki są po prostu za drogie. Tymczasem na rynku można znaleźć naprawdę tanie książki, np. tutaj: https://matfel.pl/. Ciekawe pozycje dostępne są już za kilkanaście złotych. A to tyle samo, co paczka papierosów. Cena bardziej popularnych tytułów może już sięgnąć nieco wyższej kwoty – 40 lub 50 złotych. To jednak taki sam wydatek jak bilet do kina dla dwóch osób, jeden bilet do teatru albo wejściówka do parku rozrywki. Biorąc zatem pod uwagę to, że znacznie większy procent Polaków korzysta ze wspomnianych rozrywek, argument ceny raczej nie powinien być przez nich używany. Nie czytamy, ponieważ wolimy spędzić czas w inny sposób.

 

Gdzie kupić tanią książkę?

 

Warto zatem zmienić nawyki i od czasu do czasu sięgnąć po jakąś dłuższą lekturę. Tanie książki można natomiast znaleźć w wielu księgarniach internetowych. Większość z nich oferuje darmową dostawę po dokonaniu zamówienia za określoną kwotę. Warto również zerknąć na aktualnie dostępne promocje. Wystarczy kilka kliknięć, by zamówić wymarzoną pozycję. Już kilka dni później wybrana książka znajdzie się pod Twoimi drzwiami albo w wybranym punkcie. Polecamy w szczególności powieści dostępne w księgarni internetowej Matfel.pl. Oferuje ona szeroki wybór książek różnych gatunków. Popularne są chociażby powieści sensacyjne, kryminalne, fantasy, romanse, a także literatura faktu.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Festiwal Komedii STOLICA 2021
Po raz czwarty na Ursynowie odbędzie się Festiwal Komedii STOLICA, ...
John Waters, „papież kampu", gościem specjalnym 12. American Film Festival we Wrocławiu
Oburza, rozśmiesza, uświadamia (w różnych dawkach i niekoniecznie ...
Wyniki konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej"
Dobiegła końca kolejna edycja Festiwalu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ.Pozostaje ...
Weekend w Kanie - powraca "Sit-down tragedy"!
Już w najbliższy weekend na deski Teatru Kana w Szczecinie ...