Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 25.04.2024 A A A
„Jedno życie” zobaczymy jako film otwarcia przeglądu filmowego Kino Na Granicy w Cieszynie
Redakcja
Fot. Źródło: Monolith Films

Uroczysta premiera „Jednego życia” odbędzie się 15 maja w Muzeum Historii Polski w Warszawie, które jest jednym z najnowocześniejszych muzeów w Europie. Natomiast przedpremierowo widzowie będą mieli okazję zobaczyć film 1 maja podczas przeglądu filmowego Kino na Granicy, który działa dokładnie 26 lat. Niesamowitą atmosferę zawdzięcza on Cieszynowi, miastu, które leży w dwóch krajach, po dwóch stronach rzeki Olzy, która jest granicą państw.


– Tegoroczną edycję Kina na Granicy inaugurujemy naprawdę mocną przedpremierą – pierwszym pokazem w Polsce filmu „Jedno życie”, zrealizowanego niemal w całości w czeskiej Pradze, jednego z najgłośniejszych produkcji sezonu – mówi Łukasz Maciejewski, polski dyrektor programowy Kina Na Granicy. 

– Dialog kultur, historyczne komplikacje, ważne dzieła artystyczne – ta idea przyświeca nam od samego początku. Dlatego nie mogliśmy wyobrazić sobie celniejszego tytułu na inaugurację naszego przeglądu. W filmie, obok brytyjskich gwiazd: Anthony'ego Hopkinsa, Johnny'ego Flynna, Jonathana Pryce'a czy Heleny Bohnam Carter, zagrali także wspaniali aktorzy z Czech, którzy będą gośćmi inauguracyjnego pokazu Kina na Granicy w teatrze cieszyńskim – dodaje Maciejewski. 


Patronaty dla „Jednego życia”

 

„Jednemu życiu” patronatów w Polsce udzielili: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, Ambasada Republiki Czeskiej Warszawie, Czeskie Centrum Warszawa, Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego, Warszawski Festiwal o Tematyce Żydowskiej, Fundacja Kamera Dawida.

 

Źródło informacji: Monolith Films

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata - przystanek Japonia”
Piotr Damasiewicz i Aleksandra Kryńska wystąpią w Japonii ...
MAX stawia na dokumenty
Serwis streamingowy Max startuje już 11 czerwca. Ważną część ...
33. Festiwal Mozartowski w Warszawie i w Wiedniu
Jesteśmy niezwykle dumni, mogąc stale współtworzyć konstelację ...
„Tyle co nic” głównym zwycięzcą festiwalu Prowincjonalia 2024
W dniach 17-20 kwietnia we Wrześni odbyła się 29. Edycja Ogólnopolskiego ...