Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.01.2022 A A A
Największe interaktywne muzeum nastawione na zabawę już w Polsce
Redakcja
Źródło: FunzeUM

Konsumowanie rozrywki przechodzi w zupełnie nowy wymiar. Funzeum to miejsce gdzie poruszane są wszystkie zmysły, a technologie odgrywają kluczową rolę. Można bawić się światłem, kolorem oraz elementami interaktywnej wystawy. To nowy rodzaj muzeum, które zapewnia niestandardowe doznania.


Siła jego przyciągania tkwi w nowatorskim pomyśle tworzenia ekspozycji. Po pierwsze nastawione jest na widza, nie spotkamy tu zbiorów ułożonych w gablotach lecz przestrzenie pozwalające zanurzyć się w interakcjach. Zniknęły też zakazy fotografowania i rozmów, można robić tyle zdjęć ile się podoba. Ekspozycje mają zarazem dostarczać informacji, pozwalać na zabawę oraz wciągać. Ważniejsze od eksponatów jest poruszenie zmysłów.

 

Znajdujące się tu instalacje są nowoczesne i nowatorskie dzięki swojej interaktywności. W obecnych czasach zwiedzający nie chcą już tylko być biernym odbiorcą lecz aktywnym uczestnikiem i dobrze się bawić. Interaktywne wystawy są wielotematyczne, zmuszając uczestnika do wysiłku, a zastosowanie nowych mediów i bajkowa scenografia przenoszą w zupełnie inny świat. Klimat każdej pozwala doświadczyć prezentowanej tematyki na samym sobie.

 

Wśród dostępnych scenerii magicznej wystawy znajdzie się m.in.: fluorescencyjny las, planeta przerośniętych kwiatów czy sala księżycowa wraz z innymi planetami. Do dyspozycji gości będzie ponad 50 multimedialnych instalacji, wykorzystujących różne źródła światła i tworzących scenerie do wyjątkowych zdjęć.

 

Jednym z zaskakujących elementów, udostępnionych w obiekcie będzie na przykład największe w Polsce pianino podłogowe, mierzące prawie 12 metrów długości. Aby zagrać na tym interaktywnym instrumencie z podświetlanymi klawiszami będzie trzeba nieźle się nabiegać, aby wydobyć z pianina dźwięk.

 

Chcieliśmy stworzyć miejsce dla osób poszukujących niestandardowych form spędzania czasu. To ciekawa przestrzeń zarówno dla całych rodzin, dzieci czy nastolatków. Wykorzystując nowoczesną technologię cyfrową, chcemy zaoferować odwiedzającym niezwykłe efekty wizualne i doświadczenia. Od złudzeń optycznych po wizualne projekty. Funzeum to miejsce całkowicie nieprzewidywalne, które pobudza ciekawość i wciąga w dobrą zabawę. – wyjaśnia Adam Wicher, pomysłodawca i dyrektor Funzeum.

 

Funzeum mieszczące się w Gliwicach w kompleksie C.H. Europa Centralna będzie największym w Polsce obiektem edukacyjno-rozrywkowym oferującym multisensoryczne i interaktywne instalacje, inspirowane magią kolorów i światła.

 

Źródło: FunzeUM

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Promised Land Art Festival 2022 ujawnia szczegóły programu Open Day!
CD PROJEKT RED przedstawił pierwsze szczegóły dotyczące programu ...
„MECENAS SHE-HULK” TYLKO W DISNEY+
Już 18 sierpnia widzowie Disney+ nareszcie poznają nową bohaterkę ...
Platige Image wyprodukowało trailer do gry Company of Heroes 3
Platige Image, studio produkcji i postprodukcji, zrealizowało ...
Katowicka edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki!
Przed powrotem do szkolnych obowiązków organizatorzy proponują ...