Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 06.05.2022 A A A
One wróciłyby z medalem z „Igrzysk zwierzaków"
Redakcja
Źródło: Kino Świat

Natura popycha ewolucję do granic możliwości wciąż zaskakując nas, jak fantastyczne i niedoścignione potrafią być zwierzęta.  Na całym globie występują rozmaite gatunki, które nie tylko dostosowały się ewolucyjnie do klimatu, w którym żyją, ale również mają spektakularne umiejętności zdobywania pożywienia czy przetrwania. Gdyby w prawdziwym świecie urządzić „Igrzyska zwierzaków", to które z nich dostałoby medal i w jakiej dziedzinie?


Słoń – Największy paker na lądzie
Medal dla słonia – bez dwóch zdań! To największy ze wszystkich lądowych ssaków. Jest roślinożercą, ale nawet drapieżniki potrafią uciekać przed nim w popłochu. Dwa razy wyższy niż człowiek, a cięższy od ciężarówki, majestatyczny i przynoszący szczęście. Słoń mógłby spokojnie stawać w szranki też w intelektualnych zadaniach – ma doskonałą pamięć!

 

Sokół wędrowny – sprinter na grawitacyjnym dopingu
Sokół jest najszybszym przedstawicielem zwierząt. W trakcie lotu nurkowego potrafi osiągnąć prędkość nawet 350 kilometrów na godzinę, czyli więcej niż przeciętny samochód! Czy jednak można oddać mu palmę pierwszeństwa? Sokół wykorzystuje siłę grawitacji i osiąga tę zawrotną prędkość nurkując w powietrzu.

 

Gepard – sprinter bez dopingu
Piękny, cętkowany kot osiąga najszybszą prędkość wśród zwierząt lądowych i ssaków. Podczas polowania na ofiarę osiąga prędkość nawet 120 kilometrów na godzinę i osiąga to tylko dzięki mięśniom własnych łap.

 

Żuk gnojarz – siłacz na swoją skalę
Najsilniejszymi zwierzętami są samce zatrawców – żuków gnojarzy. Mogą one podnosić rzeczy ponad tysiąc razy cięższe niż one same! Jeśli ciężko to sobie wyobrazić, to można przyrównać to do człowieka o wadze 70 kilogramów, który unosi przedmiot ważący 75 czy 80 ton, na przykład czołg i dwa samochody jednocześnie.

 

Rybitwa popielata – maratończyk
Rybitwa rokrocznie pokonuje ponad 70 tysięcy kilometrów, czyli oblatuje całą Ziemię niemalże dwukrotnie. To najdłuższa wędrówka w świecie zwierząt. Wytrwały ptak w ciągu życia pokonuje odległość na Księżyc i z powrotem... ponad dwa razy.

 

Pchła – skoczna lekkoatletka
Gdyby pchła mogła konkurować z nami w skoku wzwyż czy w dal, to nie mielibyśmy szans. Mały owad ma w mięśniach tylnych kończyn energię kinetyczną, która całkowicie się uwalnia przy skoku. Dzięki temu pchła może skończyć na odległość dłuższą o 350 razy dłuższą niż ona sama i 220 wyższą.

 

Ratel miodożerny – nieustraszony zwierz
Zwany również miodożerem – uroczy ssak zamieszkujący afrykańską sawannę owszem, żywi się miodem, ale nie przeszkadza mu to w polowaniu na o wiele większe od siebie zwierzęta, a nawet... jadowite węże. Niewielki ratel jest postrachem całej Afryki, a przez swoją grubą i sztywną skórę grzbietu nie boi się nikogo.

 

Kuoka – najszczęśliwsze zwierzę świata
Urocze, zaokrąglone uszy, gęste brązowoszare futerko, długi ogonek i rozbrajający uśmiech to ich znaki rozpoznawcze. Kuoki zamieszkują Australię i cieszą się internetową sławą dzięki trendzie na selfie z kuoką. To przedstawicielka właśnie tego gatunku weźmie udział w animowanych „Igrzyskach zwierzaków". Czy urocze zwierzątko ma szansę w starciu z wielkimi drapieżnikami?

 

Odpowiedź w kinach już 6 maja 2022 r.

 

Źródło: Kino Świat

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Irma Vep z Alicią Vikander w roli głównej ze światową premierą na festiwalu filmowym w Cannes
Miniserial HBO Irma Vep w reżyserii Olivera Assayasa jest adaptacją ...
Romans na poziomie dusz w oczekiwaniu na nową płytę Beaty Szałwińskiej i Aleksandra Anisimova
Już wkrótce światło dzienne ujrzy najnowszy muzyczny projekt ...
Wielkie Granie, czyli wyjątkowe wydarzenie muzyczne z okazji 10-lecia PGE Narodowego
PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego, największy stadion w ...
Tina - portret legendarnej wokalistki Tiny Turner
Film dokumentalny HBO Tina to kameralny portret legendarnej wokalistki ...