Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.11.2022 A A A
„Czuję do ciebie miętę” – premiera spektaklu artystek z Ukrainy
Redakcja
fot. Paweł Wojciechowski

23 listopada 2022 r. na scenie Teatru Zagłębia w Sosnowcu będzie miała miejsce premiera sztuki "Czuję do ciebie miętę". Spektakl przygotowały Nina Zakharova i Kateryna Vasiukova – aktorki z Ukrainy. Powstał on w ramach rezydencji artystycznej organizowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego przy współpracy Teatru Zagłębia.


– Spektakl, który opowiada o losach dwóch ukraińskich modernistycznych pisarek i feministek Łesi Ukrainki i Olgi Kobylańskiej, jest tak naprawdę opowieścią o współczesnych ukraińskich kobietach, o ich losach i o ich spojrzeniu na rzeczywistość, w której się znalazły. O tym, co można z tym zrobić i jak sobie z tą rzeczywistością radzić – mówi Jacek Jabrzyk, zastępca dyrektora ds. artystycznych.

Historia opowiedziana w spektaklu wydarzyła się w momencie, gdy dwie artystki próbowały zanalizować i opowiedzieć inną historię – opowieść o przyjaźni i niesamowitej bliskości twórczej dwóch ukraińskich pisarek. Spektakl mówi o tym, jak kreatywność nabiera znaczenia i o tym, jak przyjaźń przypomina miłość, a miłość nienawiść. O tym, że chcesz być na scenie i wiedzieć, że jest na niej miejsce dla ciebie. Mówi też o tym co jest ważne, o tym, o czym nie chcemy mówić, o tym, co ukrywamy i o tym, czym jesteśmy gotowe podzielić się z wami.

Muzykę napisał Mateusz Zegan. 

Bilety w specjalnej cenie 1 zł można zakupić w kasie teatru i na stronie teatrzaglebia.pl

 

Źródło: Teatr Zagłębia

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Mistrzowie kina hiszpańskiego
Mistrzowie z kraju Don Kichota wracają – i ponownie szykują ...
BRANSON, nowa produkcja dokumentalna HBO Original
16 dni przed zaplanowaną na lipiec 2021 roku datą pierwszego ...
„Bez granic z Chrisem Hemsworthem” – serial dokumentalny już dostępny w DISNEY+
Na platformie Disney+ są już dostępne wszystkie odcinki serialu ...
Rozpoczęło zdjęcia do drugiego sezonu serialu ODWILŻ
W Szczecinie rozpoczęły się zdjęcia do drugiego sezonu serialu ...