Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.01.2024 A A A
Wiktor Zborowski obchodzi 50-lecie swojej pracy artystycznej!
Redakcja
Źródło: Teatr 6. Piętro

Wiktor Zborowski, jeden z najbardziej charyzmatycznych, rozpoznawalnych i lubianych polskich aktorów, będzie obchodził w 2024 roku Jubileusz 50-lecia swojej pracy artystycznej. Najważniejszym wydarzeniem uświetniającym ten Jubileusz będzie galowy spektakl-koncert, który odbędzie się 19 stycznia 2024 w Teatrze 6.piętro.


Wyjątkowy wieczór w Teatrze 6.piętro “Wiktor Zborowski. Jubileusz”. Po prostu.

 

Wspaniały wieczór gwarantują Krzysztof Materna, autor niezwykle ciekawego scenariusza łączącego w sobie różne narracje, także jego reżyser i prowadzący, oraz zaproszeni do udziału w nim artyści, m.in. Magda Umer, Joanna Kulig i Justyna Schneider, Kamila Klimczak, Artur Barciś, Daniel Olbrychski, Zbigniew Zamachowski, Marian Opania, Andrzej Poniedzielski, Wojciech Malajkat, Modest Ruciński. Muzycznie wieczór uświetnią Janusz Bogacki z zespołem,  Piotr Bukartyk z zespołem Ajagore oraz zespół Motion Trio.

 

Pół wieku pracy Zborowskiego – to setki ról teatralnych, filmowych, telewizyjnych i radiowych, to tysiące występów na scenach kabaretowych i estradowych, to dziesiątki ulubionych przez dzieci i dorosłych bohaterów kreskówek, którym udzielił swego niepowtarzalnego głosu.

 

Nie ma dziedziny sztuki aktorskiej, w której ten wyjątkowy Aktor nie stworzyłby przynajmniej jednej perełki gatunku. Chyba nie ma w Polsce ani jednej osoby interesującej się sztuką i kulturą, która nie zetknęła się z wyjątkową twórczością Jubilata.

 

Zborowskiemu udało się jeszcze coś więcej – jego postawa artysty i obywatela, jego wybory profesjonalne i etyczne spowodowały, że nazwisko Zborowski stało się znakiem firmowym, gwarantującym talent, kunszt i prawość.

 

Dlatego też z nieskrywaną radością Teatr 6.piętro podjął się realizacji galowego spektaklu – koncertu poświęconego artyście. Mamy nadzieję, że stanie się on wyjątkowym wydarzeniem artystycznym na miarę dokonań Jubilata.

 

Źródło informacji: Teatr 6. Piętro

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
8 marca KAMIENICA JEST KOBIETĄ
Dwie niezwykłe osobowości, niepowtarzalne artystki i inspirujące ...
Nadchodzi pożegnalny sezon "The Good Doctor"
Mija już niemal 7 lat odkąd serial "The Good Doctor" podbija ...
Polacy? Niemcy? Pragoci? Kim naprawdę są górale? Jakub Gierszał w roli nazistowskiego naukowca.
„Biała odwaga” trafi do polskich kin 8 marca. Film z całą ...
SkyShowtime rozpoczyna produkcję własną w Polsce
Pierwszym lokalnym projektem realizowanym na zamówienie SkyShowtime ...