Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 06.02.2024 A A A
O sztuce i naturze inaczej – nowy festiwal teatrów tańca (już za miesiąc w Warszawie)
Redakcja
Foto: Asen Tonev | Źródło: materiał organizatora

Stowarzyszenie Artystyczne Po:ruszeni zaprasza wszystkich miłośników i miłośniczki tańca na b•move•d Warsaw Dance Festival, który odbędzie się w stolicy w dniach 29 lutego – 4 marca 2024. W programie: przegląd spektakli teatrów tańca z kraju i zagranicy, spotkania z twórcami i twórczyniami, warsztaty taneczne, a także konkurs małych form choreograficznych. Sztuka a nauka, relacje człowieka z przyrodą, zdrowie psychiczne – to m.in. tematy, które podejmą artyści i artystki w dialogu z publicznością festiwalu.


Wydarzenie otworzy premierowy pokaz spektaklu Ogród rozkoszy w wykonaniu B.Sides Dance Company według choreografii Pawła Michno. W kolejnych dniach na deskach Garnizonu Sztuki oraz Teatru WAM w Warszawie wystąpią artystki i artyści z Polski i Włoch, którzy w swojej pracy mierzą się z takimi tematami jak relacje człowieka z naturą, fascynacja innymi kulturami, spotkanie sztuki z nauką czy zmagania z zaburzeniami psychicznymi. Te ostatnie tanecznej interpretacji podda Wojciech Furman w bardzo osobistym spektaklu Jeszcze tylko trzy razy.

 

W programie b•move•d Warsaw Dance Festival znalazły się nie tylko propozycje dla amatorek i amatorów tańca, ale także coś dla tych, którzy tańcem zajmują się zawodowo i na co dzień: warsztaty tańca współczesnego poprowadzą, m.in. Felix Arjona (Hiszpania) i Pablo Girolami (Włochy), tworząc przestrzeń do wymiany doświadczeń, eksploracji różnorodnych, także kulturowo, stylów.

 

Na młode pokolenie twórczyń i twórców, szukających inspiracji i możliwości prezentacji swojej pracy, czeka konkurs małych form choreograficznych – Rytmy Natury. Festiwal zakończy się wieczorem z włoskim teatrem tańca IVONA Dance Company, który dla warszawskiej publiczności zatańczy spektakle Manbuhsa oraz RER w choreografii Pabla Girolamiego.

 

„Zapraszamy wszystkich – niezależnie od wieku czy doświadczenia – którym taniec i relacja z naturą są bliskie” – mówi Paweł Michno, pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu. Dodaje, że wydarzenie będzie przyjazne również dla rodzin z dziećmi.

 

„Mamy nadzieję, że b•move•d Warsaw Dance Festival na stałe wpisze się w kalendarz artystycznych wydarzeń w mieście, stając się międzypokoleniową i międzykulturową platformą spotkań, eksperymentów i inspiracji” – dodaje Adrianna Michno, współzałożycielka stowarzyszenia Po:ruszeni.

 

Sprzedaż biletów na wydarzenia festiwalowe już ruszyła i potrwa do wyczerpania miejsc. Zakup biletów jest możliwy przez strony www.bmovedfestival.com oraz Kicket.

 

Aktualny program, linki do sprzedaży biletów, a także informacje dotyczące konkursu i planu warsztatów znajdą się na stronach www.bmovedfestival.com i www.poruszeni.com.Miejsca spektakli są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

Źródło: materiał organizatora

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
8 marca KAMIENICA JEST KOBIETĄ
Dwie niezwykłe osobowości, niepowtarzalne artystki i inspirujące ...
Nadchodzi pożegnalny sezon "The Good Doctor"
Mija już niemal 7 lat odkąd serial "The Good Doctor" podbija ...
Polacy? Niemcy? Pragoci? Kim naprawdę są górale? Jakub Gierszał w roli nazistowskiego naukowca.
„Biała odwaga” trafi do polskich kin 8 marca. Film z całą ...
SkyShowtime rozpoczyna produkcję własną w Polsce
Pierwszym lokalnym projektem realizowanym na zamówienie SkyShowtime ...