Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.05.2024 A A A
MAX stawia na dokumenty
Redakcja
Fot. Źródło: Warner Bros. Discovery

Serwis streamingowy Max startuje już 11 czerwca. Ważną część oferty programowej platformy będą stanowiły głośne i poruszające filmy dokumentalne. Już w czerwcu premiera dwóch nowych tytułów: "Hope" i "Król Zanzibaru". W listopadzie zadebiutuje czteroodcinkowa produkcja "Łowcy skór".


HBO od zawsze słynie z prekursorskich i łamiących tabu dokumentów. Bardzo cieszę się, że w serwisie Max, który startuje w Polsce już 11 czerwca będziemy mogli rozwijać ten gatunek. W ofercie programowej platformy Max znajdzie się wiele filmów dokumentalnych poruszających ważne i często kontrowersyjne tematy. Nie zabraknie też serii opowiadających prawdziwe historie kryminalne. "Hope", "Król Zanzibaru" czy "Łowcy skór" to dopiero początek. Pracujemy już nad kolejnymi fascynującymi projektami dokumentalnymi - powiedziała Dorota Eberhardt,  Vice President Programming, Streaming WBD TVN.

 

Już 11 czerwca do biblioteki serwisu MAX trafi dokument Martyny Wojciechowskiej "Hope", opowiadający o przerażającym procederze, który jest stosowany w Nigerii. Niewinne dzieci są oskarżane o czary, co w efekcie prowadzi do porzucenia ich przez rodziny i pozostawienia na pewną śmierć. Losy tytułowego Hope'a, chłopca, uratowanego przez Anję Ringgren Lovén, duńską pracowniczkę humanitarną, założycielkę Krainy Nadziei - organizacji ratującej i udzielającej schronienia dzieciom, są osią całej historii i dobitnie pokazują problem, z którym mierzy się jeden z najbiedniejszych i najbardziej dotkniętych głodem krajów na świecie. Czy kiedykolwiek i komukolwiek uda się zdjąć ten zły czar?

 

Pod koniec czerwca, ofertę serwisu Max wzbogaci też „Król Zanzibaru”. To dokument o Wojciechu Żabińskim, znanym jako Wojtek na Zanzibarze. Pandemia umożliwiła mu założenie sieci hoteli Pili Pili, przyciągając na wyspę tłumy Polaków. Po jakimś czasie okazało się, że pod fasadą raju kryły się problemy finansowe, zwolnienia pracowników i oszustwa na łączną kwotę 7 milionów złotych. Dlaczego tyle osób uwierzyło w tę wizję, ignorując chociażby przeszłość kryminalną organizatora? Trzyodcinkowa seria opowiada historię okradzionych turystów, pracowników i inwestorów, którzy stracili wszystko i stali się ofiarami przebiegłego oszusta.

 

W listopadzie swoją premierę będzie miał czteroodcinkowy serial dokumentalny „Łowcy skór”. Produkcja opowiada o wstrząsających wydarzeniach, które rozegrały się w Łodzi w połowie lat dziewięćdziesiątych. Pracownicy pogotowia doprowadzili wtedy do śmierci ponad tysiąca pacjentów. Twórcy serialu odsłaniają kulisy zbrodni, rozmawiają z uczestnikami wydarzeń, rodzinami ofiar, by przedstawić mechanizmy, które pozwoliły sprawcom przez długi czas unikać sprawiedliwości.

 

Źródło informacji: Warner Bros. Discovery

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata - przystanek Japonia”
Piotr Damasiewicz i Aleksandra Kryńska wystąpią w Japonii ...
33. Festiwal Mozartowski w Warszawie i w Wiedniu
Jesteśmy niezwykle dumni, mogąc stale współtworzyć konstelację ...
„Tyle co nic” głównym zwycięzcą festiwalu Prowincjonalia 2024
W dniach 17-20 kwietnia we Wrześni odbyła się 29. Edycja Ogólnopolskiego ...
„Jedno życie” zobaczymy jako film otwarcia przeglądu filmowego Kino Na Granicy w Cieszynie
Uroczysta premiera „Jednego życia” odbędzie się 15 maja ...