Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.05.2024 A A A
JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata - przystanek Japonia”
Redakcja
Fot. Źródło: PAP/Kadr z filmu

Piotr Damasiewicz i Aleksandra Kryńska wystąpią w Japonii w ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata”. Artyści zagrają w kraju Kwitnącej Wiśni kilkukrotnie, m.in. 18 maja 2024 r. na Festiwalu Kultury Polskiej w Tokio.


Piotr Damasiewicz (trąbka) i Aleksandra Kryńska (skrzypce) grają wspólnie od 2023 r. i wykonują muzykę inspirowaną jazzem, współczesną muzyką klasyczną i swobodną improwizacją. Duet w dniach 17-21 maja wystąpi na koncertach w Tokio - 17 maja weźmie udział w jam session w klubie Jazz Spot Intro (Takadanobaba), 18 maja zagra dwukrotnie na Festiwalu Kultury Polskiej - pierwszy koncert odbędzie się w duecie, a drugi w kwartecie z Wojtkiem Mazolewskim (kontrabas) i Joanną Halszką Sokołowską (śpiew). Piotr Damasiewicz i Aleksandra Kryńska zaprezentują się ponownie japońskiej publiczności w duecie 21 maja w klubie Haremame (Daikanyama), oraz wystąpią tego samego wieczoru gościnnie w zespole Wojtka Mazolewskiego, TOKYO SPIRIT BAND.

 

Koncerty duetu Piotr Damasiewicz – Aleksandra Kryńska, wpisują się w tegoroczną odsłonę JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata”, projektu inspirowanego dokonaniami podróżnika Pawła Edmunda Strzeleckiego, który jako pierwszy Polak z własnej inicjatywy okrążył świat. Strzelecki odbył niezwykłą podróż w latach 1834-1843 podczas, której prowadził rozległe badania geologiczne i geograficzne, przyczyniając się do rozwoju wiedzy o współczesnym świecie. Jest to już druga wizyta polskich artystów w ramach projektu „Dookoła Świata” w kraju Kwitnącej Wiśni - w zeszłym roku w Japonii wystąpił Mateusz Gawęda Trio.

 

Projekt JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata” jest realizowany przez Fundację JAZZ PO POLSKU. Koncerty duetu Piotr Damasiewicz-Aleksandra Kryńska w Japonii organizowane są we współpracy z Instytutem Polskim w Tokio. Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Partnerami projektu w są: Instytut Adama Mickiewicza, Polskie Linie Lotnicze LOT, Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu. Patroni: Trójka – Program Trzeci Polskiego Radia, Polska Agencja Prasowa, Fundacja Instytut Dyplomacji Gospodarczej, Jazz Forum.

 

Źródło informacji: PAP | Fundacja Jazz Po Polsku Dookoła Świata

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
"Hope" - wstrząsający dokument Martyny Wojciechowskiej
W bogatej bibliotece filmów dokumentalnych serwisu Max, zadebiutował ...
Zostań osobą jurorską w międzynarodowym konkursie Smart7!
Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było sobie wyobrazić, ...
Wielkie święto miłośników sztuki w DESA Unicum
Wystawa “Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie” ...
Laureaci i laureatki 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego
W imponującej sali kina Kijów po raz kolejny tłumnie zgromadziła ...