Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 28.05.2024 A A A
Hotel inkubatorem dla artystów? Inauguracja projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels
Redakcja
Fot. Źródło: Leonardo Hotels

Leonardo Hotels po raz kolejny udowadnia, że Warszawa jest miastem sztuki oraz artystów i ogłasza konkurs skierowany do fotografek i fotografów z Europy. W ramach projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels troje laureatów otrzyma wyjątkową szansę na udział w rezydencji artystycznej, podczas której stworzą serię fotografii inspirowanych Warszawą. Najlepsze dzieła powstałe w trakcie rezydencji dołączą do kolekcji sztuki NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw.


Właśnie rozpoczął się nabór artystów ze świata fotografii do udziału w blisko trzytygodniowej rezydencji artystycznej w NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw. Jury konkursu Art Lives Here by Leonardo Hotels czeka na zgłoszenia do 2 czerwca, a wraz z początkiem lipca troje artystów rozpocznie pobyt w Warszawie.

 

„Warszawa - stolica kontrastów, tętniąca życiem, nowoczesna czy z tradycją? Jak rezydenci konkursu zobaczą ją w obiektywie aparatu? Już wkrótce będziemy mogli przekonać się o tym podczas drugiej edycji konkursu Art Lives Here. Tym razem mocniej niż do tej pory skupiamy się na fotografii i z wielką ciekawością efektów oczekujemy na przybycie artystów do naszych hoteli” - mówi Nino Rosenlund, City General Manager Leonardo Hotels Warsaw. Jak dodaje „Sztuka jest nieodłączną częścią naszego DNA. Ogłaszając nabór na rezydencję artystyczną, jeszcze szerzej otwieramy dla niej drzwi. Stajemy się przestrzenią tworzenia sztuki, a nie tylko przeznaczoną do jej oglądania”.

 

Sztuka w Leonardo Hotels, a zwłaszcza w NYX Hotel Warsaw, inspiruje się miastem i jednocześnie jest źródłem inspiracji dla młodych artystów. Dzieła czołowych postaci związanych z polską sceną sztuki współczesnej - w tym mural M-City Mariusza Warasa, futurystyczna instalacja Norberta Delmana, czy słynne już w stolicy „słońce” - Wschód/Zachód Anny Barlik - są tego świetnym przykładem.

 

Rozpoczynający się projekt Art Lives Here ma przyciągać do Warszawy jeszcze więcej zdolnych fotografów i pomóc im w stawianiu pierwszych kroków w branży artystycznej. Konkurs skierowany jest do twórców z Polski oraz krajów Europy Środkowej i Wschodniej, a także państw bałtyckich i skandynawskich.

 

Temat drugiej edycji konkursu brzmi: „artysta inspirowany krajobrazem miejskim”, a tętniące życiem centrum Warszawy ma stać się inspiracją dla młodych artystów. Jury konkursu - uznani przedstawiciele świata sztuki - spośród prac wykonanych podczas rezydencji wybiorą tę, która na stałe zostanie w kolekcji sztuki NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw. Dokładnie tak samo stało się ze zwycięską pracą Laure Catugier, która wygrała pierwszą edycję konkursu.

 

„Sztuka i jej odbiór to sprawy wybitnie miejskie. To tutaj są galerie i muzea, a przede wszystkim artyści. Nawet jeśli w natłoku informacji i obrazów, które wypełniają dzisiejsze miasta po brzegi, sztuka zdaje się znikać z pierwszego planu, to jak nigdy łatwo jest po nią sięgnąć. Sztuka ulicy i sztuka w przestrzeni publicznej to ciągle ewoluujące zjawisko - kolekcja prac wykonanych dla Leonardo Hotels będzie tego najlepszym przykładem” - mówi Jacek Sosnowski, kurator kolekcji sztuki w NYX Hotel Warsaw, przewodniczący jury konkursu.

 

Źródło informacji: Leonardo Hotels

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
"Hope" - wstrząsający dokument Martyny Wojciechowskiej
W bogatej bibliotece filmów dokumentalnych serwisu Max, zadebiutował ...
Zostań osobą jurorską w międzynarodowym konkursie Smart7!
Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było sobie wyobrazić, ...
Wielkie święto miłośników sztuki w DESA Unicum
Wystawa “Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie” ...
Laureaci i laureatki 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego
W imponującej sali kina Kijów po raz kolejny tłumnie zgromadziła ...