Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 31.05.2024 A A A
Mroczna podróż do przeszłości – „Omen: Początek” już dostępny Disney+
Redakcja
Fot. Źródło: Disney+

Miłośnicy horrorów mogą już cieszyć się najnowszym prequelem klasycznej serii o przeklętym dziecku. „Omen: Początek” właśnie zadebiutował na platformie Disney+.


Akcja filmu „Omen: Początek” rozgrywa się w 1971 roku, a główną bohaterką jest młoda Amerykanka – Margaret (Nell Tiger Free, znana z roli w serialu „Gra o tron”). Kobieta zostaje wysłana do Rzymu, gdzie ma rozpocząć życie w służbie Kościoła. Wkrótce odkrywa tam mroczny sekret, który wystawia na próbę jej wiarę i ujawnia przerażający spisek wiodący do narodzin wcielonego zła. Główna bohaterka napotyka ciemne siły, które zmuszają ją do kwestionowania swojej wiary i odkrywania mrocznego spisku w samym sercu Kościoła.

 

W filmie „Omen: Początek” obok Nell Tiger Free wystąpili: Tawfeek Barhom („Maria Magdalena”), Sonia Braga („Pocałunek kobiety pająka”), Ralph Ineson („Wiking”) i Bill Nighy („Życie”). Obraz wyreżyserowała Arkasha Stevenson na podstawie postaci stworzonych przez Davida Seltzera („Omen), według pomysłu Bena Jacoby’ego („Bleed”) i scenariusza Tima Smitha, Arkashy Stevenson i Keitha Thomasa („Podpalaczka”).

 

„Omen: Początek” to film, który z pewnością zadowoli zarówno fanów oryginalnej serii, jak i nowych widzów poszukujących intensywnych wrażeń. Z bogatą fabułą, znakomitą obsadą i wysoką jakością produkcji, film ten nie tylko dodaje nowe wątki do znanego już świata, ale również stanowi samodzielne dzieło, które może stać się jednym z najważniejszych horrorów tego roku.

 

Źródło informacji: Disney+

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
"Hope" - wstrząsający dokument Martyny Wojciechowskiej
W bogatej bibliotece filmów dokumentalnych serwisu Max, zadebiutował ...
Zostań osobą jurorską w międzynarodowym konkursie Smart7!
Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było sobie wyobrazić, ...
Wielkie święto miłośników sztuki w DESA Unicum
Wystawa “Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie” ...
Laureaci i laureatki 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego
W imponującej sali kina Kijów po raz kolejny tłumnie zgromadziła ...