Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.06.2024 A A A
Zostań osobą jurorską w międzynarodowym konkursie Smart7!
Redakcja
Fot. Źródło: Nowe Horyzonty

Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było sobie wyobrazić, że osoby studenckie biorą udział w europejskich festiwalach – od Berlina, przez Rotterdam, po Cannes. Dziś te wydarzenia stoją dla nich otworem i uważamy, że to piękna sprawa. Z przyjemnością łączymy się w tej idei i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, którego zwycięzca lub zwyciężczyni zasiądzie w jury międzynarodowej sekcji Smart7 – i w efekcie pojedzie na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Salonikach przyznać laureatowi tego wędrownego plebiscytu nagrodę za najlepszy film.


Smart7 to unikalny, wędrowny konkurs, obejmujący swoim zasięgiem festiwale w różnych miejscach Europy. Sekcja składa się z siedmiu filmów wybranych wspólnie przez kuratorów i kuratorki MFF mBank Nowe Horyzonty (Polska), Kino Pavasaris IFF (Litwa), IndieLisboa IFF (Portugalia), Filmmadrid (Hiszpania), Transilvania IFF (Rumunia), Reykjavik IFF (Islandia) i Thessaloniki IFF (Grecja). Ideą sieci Smart7 jest promocja odważnego, niekonwencjonalnego, artystycznego kina europejskiego.

 

Najlepszy film sekcji wybierze jury złożone z siedmiu młodych miłośników i miłośniczek kina (w wieku od 18 do 26 lat) z siedmiu krajów. Chcesz zostać osobą jurorską w naszym konkursie? Nagraj krótkie wideo w języku angielskim, w którym odpowiesz na pytanie: „»Film europejski«: co to w ogóle znaczy? Rozwiń na przykładzie wybranego filmu wyprodukowanego w Europie w ostatnich 10 latach". Nagrodzimy najciekawszą i najbardziej kreatywną odpowiedź. Czas na przesłanie zgłoszenia: do 23 czerwca 2024 roku, do końca dnia.

 

Wybrana osoba obejrzy filmy konkursowe na tegorocznych Nowych Horyzontach (18-28 lipca 2024) – zapewnimy jej festiwalową akredytację oraz cztery noce we wrocławskim hotelu. Międzynarodowe jury zbierze się online pod koniec października, żeby wybrać najlepszy film, natomiast nieco później zaprosimy jurorkę/jurora na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Salonikach (31 października-10 listopada 2024), gdzie będzie mógł lub mogła spotkać się z pozostałymi członkiniami/członkami jury na żywo oraz uczestniczyć w gali wręczenia nagród. Zapewniamy przelot do Salonik, festiwalową akredytację oraz trzy noce w hotelu. Wyniki konkursu podamy 28 czerwca 2024 roku.

 

Jak przesłać zgłoszenie?

- Nagraj wideo (max. 120 sekund) z odpowiedzią na pytanie konkursowe w języku angielskim.Wypełnij formularz zgłoszeniowy, dostępny pod tym linkiem.

- Formularz przekieruje Cię na stronę https://nowehoryzonty.wetransfer.com/, która nie wymaga zalogowania, wystarczy podać maila i go potwierdzić w kolejnym kroku.

- Po wrzuceniu pliku w serwisie i uzupełnieniu danych kliknij „wyślij".

- Wróć do formularza zgłoszeniowego i potwierdź przesłanie pliku.

 

Źródło informacji: Nowe Horyzonty

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
"Hope" - wstrząsający dokument Martyny Wojciechowskiej
W bogatej bibliotece filmów dokumentalnych serwisu Max, zadebiutował ...
Wielkie święto miłośników sztuki w DESA Unicum
Wystawa “Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie” ...
Laureaci i laureatki 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego
W imponującej sali kina Kijów po raz kolejny tłumnie zgromadziła ...
Mroczna podróż do przeszłości – „Omen: Początek” już dostępny Disney+
Miłośnicy horrorów mogą już cieszyć się najnowszym prequelem ...