Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.02.2013 A A A
Historia wołomińskiej mafii
INFORMACJA PRASOWA

Artur Górski, redaktor naczelny magazynu „Śledczy”, przedstawia książkę „Gang”, ujawniającą kulisy działania przestępców z Pruszkowa i Wołomina. Książka ukaże się 20 lutego nakładem wydawnictwa G+J Książki.


„Gang” miał być opowieścią o Januszu Cz., szefie grupy przestępczej, działającej w strukturach tzw. mafii młodego Wołomina, skazanym na dożywocie za podwójne morderstwo w podwarszawskim lesie. Jednak wydarzenia, które miały miejsce dziesięć lat temu, doskonale obrazują, na czym polegała rodzima przestępczość zorganizowana, rodząca się na gruzach Pruszkowa i Wołomina.

 

Kto i na czym zarabiał fortunę, a kto był tylko lichym pionkiem, przeznaczonym do odstrzału? Kto opracowywał mafijne plany biznesowe, a kto wbrew zdrowemu rozsądkowi musiał je realizować i czym to groziło? Artur Górski spędził wiele godzin z najważniejszymi bohaterami tej tragikomedii i przewertował tysiące stron akt, próbując odpowiedzieć na powyższe pytania. Rezultat jest porażający.

 

O autorze:
Artur Górski - dziennikarz, historyk, redaktor naczelny magazynu „Śledczy” (wydawanego pod egidą Focusa), korespondent wojenny, pisarz sensacyjny, autor trylogii bałkańskiej - powieści, osadzonych w realiach wojny w byłej Jugosławii ("Gucci boys", "Łowca ciał", "Puma"). Jest także autorem powieści "Magia Macro Arsenale”, należącej do nurtu sensacji historycznej oraz powieści "Al Capone w Waszawie", osadzonej w realiach przedwojennej Warszawy. Powieść tę publikowała w odcinkach najstarsza warszawska gazeta "Życie Warszawy". W 2009 roku (nakładem wydawnictwa G+J) ukazała się kontynuacja tej książki - pod tytułem „Al Capone w Berlinie”. W 2010 roku ukazała się książka „Zdrada Kopernika”, będąca pokłosiem śledztwa dziennikarskiego w sprawie gdańskiej kochanki Mikołaja Kopernika. Obecnie w sprzedaży jest kontynuacja tej powieści – „Zemsta Fahrenheita”. W "Focusie Historia" Artur Górski prowadził akcję powieściową pt. "Zostań Polskim Danem Brownem".

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nominowani do Nagrody Gombrowicza
Nominacje otrzymali za swoje pierwsze książki, wydane w małych ...
SKOK W BOK! PRZEDSMAK PROGRAMU 7. BIG BOOK FESTIVAL
Duży Festiwal Czytania odbędzie się w długi czerwcowy weekend, ...
Pierwsze nazwiska gości Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej
Przyszło nam żyć w ciekawych czasach, pełnych szybkich zmian, ...
Seryjny morderca z Łodzi nie odpuszcza - "TRANS" Krzysztofa Domaradzkiego już na rynku.
Druga część łódzkiej trylogii kryminalnej, kontynuacja świetnie ...