Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.02.2013 A A A
Historia wołomińskiej mafii
INFORMACJA PRASOWA

Artur Górski, redaktor naczelny magazynu „Śledczy”, przedstawia książkę „Gang”, ujawniającą kulisy działania przestępców z Pruszkowa i Wołomina. Książka ukaże się 20 lutego nakładem wydawnictwa G+J Książki.


„Gang” miał być opowieścią o Januszu Cz., szefie grupy przestępczej, działającej w strukturach tzw. mafii młodego Wołomina, skazanym na dożywocie za podwójne morderstwo w podwarszawskim lesie. Jednak wydarzenia, które miały miejsce dziesięć lat temu, doskonale obrazują, na czym polegała rodzima przestępczość zorganizowana, rodząca się na gruzach Pruszkowa i Wołomina.

 

Kto i na czym zarabiał fortunę, a kto był tylko lichym pionkiem, przeznaczonym do odstrzału? Kto opracowywał mafijne plany biznesowe, a kto wbrew zdrowemu rozsądkowi musiał je realizować i czym to groziło? Artur Górski spędził wiele godzin z najważniejszymi bohaterami tej tragikomedii i przewertował tysiące stron akt, próbując odpowiedzieć na powyższe pytania. Rezultat jest porażający.

 

O autorze:
Artur Górski - dziennikarz, historyk, redaktor naczelny magazynu „Śledczy” (wydawanego pod egidą Focusa), korespondent wojenny, pisarz sensacyjny, autor trylogii bałkańskiej - powieści, osadzonych w realiach wojny w byłej Jugosławii ("Gucci boys", "Łowca ciał", "Puma"). Jest także autorem powieści "Magia Macro Arsenale”, należącej do nurtu sensacji historycznej oraz powieści "Al Capone w Waszawie", osadzonej w realiach przedwojennej Warszawy. Powieść tę publikowała w odcinkach najstarsza warszawska gazeta "Życie Warszawy". W 2009 roku (nakładem wydawnictwa G+J) ukazała się kontynuacja tej książki - pod tytułem „Al Capone w Berlinie”. W 2010 roku ukazała się książka „Zdrada Kopernika”, będąca pokłosiem śledztwa dziennikarskiego w sprawie gdańskiej kochanki Mikołaja Kopernika. Obecnie w sprzedaży jest kontynuacja tej powieści – „Zemsta Fahrenheita”. W "Focusie Historia" Artur Górski prowadził akcję powieściową pt. "Zostań Polskim Danem Brownem".

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...