Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.11.2013 A A A
Historia, która wstrząsnęła Ameryką
INFORMACJA PRASOWA

„Zabić Kennedy’ego. Koniec Camelotu” to esej historyczny napisany przez parę autorów: Billa O’Reilly, znanego amerykańskiego showmana i komentatora politycznego oraz historyka Martina Dugarda. Książka ukazała się 6 listopada nakładem Wydawnictwa G+J Książki.


John F. Kennedy zapisał się na kartach historii jako jeden z najbardziej charyzmatycznych prezydentów Stanów Zjednoczonych. Walczył o powstrzymanie ekspansji komunizmu i podejmował trudne decyzje w czasie zimnej wojny. Musiał zmagać się z osamotnieniem i pokusami, jakie są udziałem każdego z polityków.

 

Mimo zawirowań w życiu osobistym i trudności politycznych, zdołał utrzymać wysokie poparcie nie tylko wśród swoich rodaków ale również na całym świeci. Nie brakowało mu jednak groźnych wrogów, takich jak Nikita Chruszczow, Fidel Castro, czy dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej Allen Dulles. Nagła śmierć Kennedy’ego w zamachu w Dallas w 1963 roku wstrząsnęła całym światem. Stała się też powodem wielu spekulacji i domysłów oraz jedną z największych zagadek w historii USA.

 

Autorzy książki „Zabić Kennedy’ego” analizują wydarzenia, które doprowadziły do szokującej zbrodni. Na kartach dokumentalnej powieści wskrzeszają przeszłość, odtwarzają zarówno bohaterstwo, jak i zakłamanie wielkich polityków. Przybliżają kulisy tajemniczego morderstwa i jego skutki, które odmieniły bieg amerykańskiej historii. Biały Dom był porównywany do mitycznego Camelotu, miejsca idyllicznej szczęśliwości w zimnym, opresyjnym świecie. Nie można jednak zapominać, że Camelot to także tragedie, rywalizacja, zdrady, niebezpieczeństwo i śmierć.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Premiera książki Baracka Obamy "Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu"
12 lutego nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się wznowienie ...
Poznaj tomy nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020
21. marca 2020 roku dowiemy się, kto otrzyma Nagrodę Literacką ...
Wydawnictwo Agora ogłasza konkurs na stworzenie najlepszej powieści sensacyjnej
Od dziś, 13 stycznia br., każdy kto już napisał lub jest ...