Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.11.2013 A A A
W labiryncie zbrodni
INFORMACJA PRASOWA

„Niewygodna prawda” to kolejna książka mistrzyni thrillerów Sophie Hannah. Tym razem autorka nakreśliła skomplikowaną i zaskakującą intrygę dotyczącą dwóch tajemniczych morderstw, trzymając czytelników w napięciu do ostatniej strony. Książka ukazała się 6 listopada nakładem Wydawnictwa G+J Książki.


Kiedy z powodu fatalnej pogody lot samolotu zostaje odwołany, a pasażerowie muszą spędzić noc w obskurnym hotelu. Gaby Struthers z konieczności dzieli pokój z przerażoną młodą kobietą Lauren Cookson. Nieznajoma opowiada Gaby o pewnym zabójstwie. Francine Breary, kobieta po przebytym udarze – którą opiekowała się Lauren – została zamordowana. Do zabójstwa przyznał się jej mąż Tim. Jednak Lauren Cookson wierzy, że Tim jest niewinny. Gaby również nie wierzy w jego winę.

 

Tymczasem na parking komisariatu zostają podrzucone zwłoki mężczyzny. Okazuje się, że to ciało  Jasona Cooksona, męża Lauren.

 

Co łączy te dwa morderstwa? Czy czołowym funkcjonariuszom policji kryminalnej uda się odtworzyć przebieg wydarzeń i dociec prawdy?

 

„Niewygodna prawda” to skomplikowany, wielopoziomowy thriller psychologiczny o konstrukcji labiryntu. Począwszy od dynamicznego początku książki, aż do zaskakującego rozwiązania, Sophie Hannah buduje napięcie i zwodzi swoich czytelników fałszywymi tropami. Im jednak trudniejsza łamigłówka, tym większa satysfakcja z jej rozwikłania.

 

O autorce:
Sophie Hannah jest utalentowaną pisarką i cenioną poetką, uhonorowaną nagrodą Daphne du Maurier i nominowaną do T.S. Eliot Prize. „Twarzyczka”, „Przemów i przeżyj”, „Na ratunek”, „Druga połowa żyje dalej”, „Powiedz prawdę”, „Zabójcze marzenia” i „Trauma”, thrillery psychologiczne Hannah, zostały entuzjastycznie przyjęte przez krytyków i czytelników i stały się bestsellerami. Powieści przeniesiono na ekran i przetłumaczono na wiele języków. Nakładem Wydawnictwa G+J Książki ukazały się następujące thrillery Sophie Hannah: „Trauma”, „Druga połowa żyje dalej”, „Powiedz prawdę”, „Zabójcze marzenia”.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Poznaj tomy nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020
21. marca 2020 roku dowiemy się, kto otrzyma Nagrodę Literacką ...
Wydawnictwo Agora ogłasza konkurs na stworzenie najlepszej powieści sensacyjnej
Od dziś, 13 stycznia br., każdy kto już napisał lub jest ...
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...