Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.11.2013 A A A
Miłość niejedno ma imię… Opowiadania Grażyny Szapołowskiej
INFORMACJA PRASOWA

„Poza mną” to zbiór opowiadań pióra znanej aktorki Grażyny Szapołowskiej. Motywem przewodnim opisanych historii jest miłość i jej różnorodne oblicza. Książka Grażyny Szapołowskiej ukazała się 20 listopada nakładem Wydawnictwa G+J Książki.


Książka „Poza mną” jest zapisem cudzej codzienności podpatrywanej przez autorkę w różnych miejscach w Polsce i na świecie, np. na ulicach Warszawy, Delhi, w zaułkach Moskwy, na dubajskiej pustyni, plażach w Kostaryce czy Portimao.

 

Grażyna Szapołowska zbudowała rzeczywistość swoich bohaterów na podstawie zauważonych gestów, mimowolnych reakcji, usłyszanych słów i dostrzeżonych scen. Ich historie, opisane obrazowym, sensualnym i momentami przewrotnym językiem, zdumiewają autentycznością. Opowieści zawarte w tomie „Poza mną” intrygują, bawią i wzruszają. Autorka niekiedy na zaledwie dwóch stronach papieru potrafi zamknąć unikalną opowieść o czyimś intymnym świecie.

 

Bezdomna śpiąca pod ogromną witryną wypełnioną kolorowymi łóżkami; kobieta, która kradnie różowy perłowy naszyjnik dziecka swojego kochanka, próbując ochronić miłość; dziewczynka łapiąca spadające gwiazdy w nadziei, że jedna z nich przywróci jej obecność ojca… – to niektóre z postaci nakreślonych na kartach zbioru opowiadań Grażyny Szapołowskiej.

 

O autorce:
Grażyna Szapołowska urodziła się w Bydgoszczy w 1953 roku. Jest aktorką filmową, teatralną i telewizyjną, producentką. Jest też autorką zbioru opowiadań zatytułowanych „Pocałunki” oraz współautorką scenariusza "Pola Negri". Od początku kariery zaznaczała swoją obecność w międzynarodowej kinematografii. W wielu europejskich produkcjach stworzyła znaczące kreacje, za które otrzymała liczne nagrody. W maju 2013 roku nakładem Wydawnictwa G+J Książki ukazała się książka Grażyny Szapołowskiej zatytułowana „Ścigając pamięć”.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (1)
PODOBNE TEMATY
Co naprawdę wydarzyło się w willi Polańskich 9 sierpnia 1969?
Za dwa dni minie 50 lat od chwili, kiedy Charles Manson zleca ...
Nowe wydanie pierwszej książki Neli Małej Reporterki
Gdy miała pięć lat, zaczęła podróżować po świecie i ...
Nominowani do Nagrody Gombrowicza
Nominacje otrzymali za swoje pierwsze książki, wydane w małych ...
SKOK W BOK! PRZEDSMAK PROGRAMU 7. BIG BOOK FESTIVAL
Duży Festiwal Czytania odbędzie się w długi czerwcowy weekend, ...