Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.11.2013 A A A
Miłość niejedno ma imię… Opowiadania Grażyny Szapołowskiej
INFORMACJA PRASOWA

„Poza mną” to zbiór opowiadań pióra znanej aktorki Grażyny Szapołowskiej. Motywem przewodnim opisanych historii jest miłość i jej różnorodne oblicza. Książka Grażyny Szapołowskiej ukazała się 20 listopada nakładem Wydawnictwa G+J Książki.


Książka „Poza mną” jest zapisem cudzej codzienności podpatrywanej przez autorkę w różnych miejscach w Polsce i na świecie, np. na ulicach Warszawy, Delhi, w zaułkach Moskwy, na dubajskiej pustyni, plażach w Kostaryce czy Portimao.

 

Grażyna Szapołowska zbudowała rzeczywistość swoich bohaterów na podstawie zauważonych gestów, mimowolnych reakcji, usłyszanych słów i dostrzeżonych scen. Ich historie, opisane obrazowym, sensualnym i momentami przewrotnym językiem, zdumiewają autentycznością. Opowieści zawarte w tomie „Poza mną” intrygują, bawią i wzruszają. Autorka niekiedy na zaledwie dwóch stronach papieru potrafi zamknąć unikalną opowieść o czyimś intymnym świecie.

 

Bezdomna śpiąca pod ogromną witryną wypełnioną kolorowymi łóżkami; kobieta, która kradnie różowy perłowy naszyjnik dziecka swojego kochanka, próbując ochronić miłość; dziewczynka łapiąca spadające gwiazdy w nadziei, że jedna z nich przywróci jej obecność ojca… – to niektóre z postaci nakreślonych na kartach zbioru opowiadań Grażyny Szapołowskiej.

 

O autorce:
Grażyna Szapołowska urodziła się w Bydgoszczy w 1953 roku. Jest aktorką filmową, teatralną i telewizyjną, producentką. Jest też autorką zbioru opowiadań zatytułowanych „Pocałunki” oraz współautorką scenariusza "Pola Negri". Od początku kariery zaznaczała swoją obecność w międzynarodowej kinematografii. W wielu europejskich produkcjach stworzyła znaczące kreacje, za które otrzymała liczne nagrody. W maju 2013 roku nakładem Wydawnictwa G+J Książki ukazała się książka Grażyny Szapołowskiej zatytułowana „Ścigając pamięć”.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (1)
PODOBNE TEMATY
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...