Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 23.03.2014 A A A
„Olvido znaczy zapomnienie”
INFORMACJA PRASOWA

Nowa książka Maríi Dueñas, autorki bestsellerowej „Krawcowej z Madrytu”, przekracza granice państw i przenosi czytelnika w czasie. Opowiada o ludziach, którzy przeżywają stratę, a jednak mają odwagę skorzystać z drugiej szansy, jaką daje im życie.


Hiszpania, koniec XX wieku. Blanca Perea, doktor filologii u szczytu zawodowej kariery, matka dwóch dorosłych synów, dowiaduje się, że mąż zostawił ją dla młodszej kobiety i będzie miał z nią dziecko. Rozżalona i załamana postanawia wyjechać na jakiś czas, jak najdalej od domu i życiowych problemów. Dostaje grant na niewielkim uniwersytecie w Kalifornii, gdzie ma zbadać archiwum tragicznie zmarłego hiszpańskiego profesora.

 

Stany Zjednoczone, lata pięćdziesiąte. Daniel Carter jest ambitnym studentem profesora Andresa Fontany i szczęśliwym mężem Aurory. Pewnego dnia Fontana ginie w wypadku samochodowym. Czy to przypadek? Dlaczego był wtedy z Aurorą, żoną Daniela? Co tak naprawdę łączyło tych dwoje? Przytłoczony tragedią Daniel wyjeżdża, by po latach znów się pojawić i spróbować na nowo odkryć zapomniane tajemnice.

 

Czy chęć rozpoczęcia nowego życia okaże się silniejsza od przeżytych tragedii i gorzkich doświadczeń? Wielowątkowa historia pełna tajemnic, napisana w wyjątkowym stylu i do bólu szczera, zabiera czytelników w podróż nie tylko po różnych kontynentach i epokach, ale i w głąb ludzkiej psychiki.

 

Poprzednia książka autorki, „Krawcowa z Madrytu”, przetłumaczona na 22 języki i sprzedana w ojczyźnie w ponadmilionowym nakładzie, na stałe zagościła w sercach czytelników. W hiszpańskich bibliotekach jest również najczęściej wypożyczaną książką, a „Olvido znaczy zapomnienie” w przeciągu kilku miesięcy sprzedała się w ponadpółmilionowym nakładzie.

 

„Trzy lata po opublikowaniu mojej poprzedniej powieści, znów pukam do drzwi czytelników z kolejną historią o kobiecie, opowiedzianą jej własnym głosem. Tym razem jest to osoba nam współczesna, której z pozoru ustabilizowane życie nagle legło w gruzach. Nazywa się Blanca Perea. I postanawia uciec”.
María Dueñas

 

María Dueñas, nazywana Carlosem Zafonem w spódnicy, jest doktorem filologii angielskiej i wykładowczynią na uniwersytecie w Murcji. W 2009 roku przebojem wkroczyła w świat literatury książką „Krawcowa z Madrytu”. Powieść ta podbiła serca czytelników i krytyki, stając się jednym z największych hitów wydawniczych ostatnich lat.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Poznaj tomy nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020
21. marca 2020 roku dowiemy się, kto otrzyma Nagrodę Literacką ...
Wydawnictwo Agora ogłasza konkurs na stworzenie najlepszej powieści sensacyjnej
Od dziś, 13 stycznia br., każdy kto już napisał lub jest ...
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...