Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 23.03.2014 A A A
„Olvido znaczy zapomnienie”
INFORMACJA PRASOWA

Nowa książka Maríi Dueñas, autorki bestsellerowej „Krawcowej z Madrytu”, przekracza granice państw i przenosi czytelnika w czasie. Opowiada o ludziach, którzy przeżywają stratę, a jednak mają odwagę skorzystać z drugiej szansy, jaką daje im życie.


Hiszpania, koniec XX wieku. Blanca Perea, doktor filologii u szczytu zawodowej kariery, matka dwóch dorosłych synów, dowiaduje się, że mąż zostawił ją dla młodszej kobiety i będzie miał z nią dziecko. Rozżalona i załamana postanawia wyjechać na jakiś czas, jak najdalej od domu i życiowych problemów. Dostaje grant na niewielkim uniwersytecie w Kalifornii, gdzie ma zbadać archiwum tragicznie zmarłego hiszpańskiego profesora.

 

Stany Zjednoczone, lata pięćdziesiąte. Daniel Carter jest ambitnym studentem profesora Andresa Fontany i szczęśliwym mężem Aurory. Pewnego dnia Fontana ginie w wypadku samochodowym. Czy to przypadek? Dlaczego był wtedy z Aurorą, żoną Daniela? Co tak naprawdę łączyło tych dwoje? Przytłoczony tragedią Daniel wyjeżdża, by po latach znów się pojawić i spróbować na nowo odkryć zapomniane tajemnice.

 

Czy chęć rozpoczęcia nowego życia okaże się silniejsza od przeżytych tragedii i gorzkich doświadczeń? Wielowątkowa historia pełna tajemnic, napisana w wyjątkowym stylu i do bólu szczera, zabiera czytelników w podróż nie tylko po różnych kontynentach i epokach, ale i w głąb ludzkiej psychiki.

 

Poprzednia książka autorki, „Krawcowa z Madrytu”, przetłumaczona na 22 języki i sprzedana w ojczyźnie w ponadmilionowym nakładzie, na stałe zagościła w sercach czytelników. W hiszpańskich bibliotekach jest również najczęściej wypożyczaną książką, a „Olvido znaczy zapomnienie” w przeciągu kilku miesięcy sprzedała się w ponadpółmilionowym nakładzie.

 

„Trzy lata po opublikowaniu mojej poprzedniej powieści, znów pukam do drzwi czytelników z kolejną historią o kobiecie, opowiedzianą jej własnym głosem. Tym razem jest to osoba nam współczesna, której z pozoru ustabilizowane życie nagle legło w gruzach. Nazywa się Blanca Perea. I postanawia uciec”.
María Dueñas

 

María Dueñas, nazywana Carlosem Zafonem w spódnicy, jest doktorem filologii angielskiej i wykładowczynią na uniwersytecie w Murcji. W 2009 roku przebojem wkroczyła w świat literatury książką „Krawcowa z Madrytu”. Powieść ta podbiła serca czytelników i krytyki, stając się jednym z największych hitów wydawniczych ostatnich lat.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...