Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 25.04.2014 A A A
Ja, inkwizytor – bluźniercza modlitwa
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Filmowy rozmach i reżyserska precyzja złożyły się na powstanie pierwszej superprodukcji w historii trailerów do polskich książek. Choć sam film nie jest długi i służy jedynie celom promocyjnym, został zrealizowany z impetem godnym uwagi. Oprócz aktorów, statystów i techników ważną rolę w obrazie odgrywa muzyka skomponowana specjalnie na potrzeby filmu.


Scenariusz przygotował Jacek Piekara, reżyserii podjął się Michał Drzewiecki, a w rolę inkwizytora Mordimera Madderdina brawurowo wcielił się Waldemar Kownacki, aktor filmowy i teatralny, związany ostatnio z Teatrem Narodowym w Warszawie.

 

Inkwizytor Mordimer Madderdin, to tytułowa postać cyklu książkowego Jacka Piekary. Oto minęło tysiąc pięćset lat, od kiedy Jezus Chrystus zszedł z krzyża, utopił we krwi Jerozolimę i zdobył Rzym. Teraz światem żądzą inkwizytorzy. Są wszechwładni w każdym z państw całej Europy.

 

Inkwizycja, jako organizacja, czuwa nad sercami i duszami wiernych. Nade wszystko jednak pilnuje, by nikt nie zboczył z krętej ścieżki wiary. Wzbudza paniczny strach przed oczyszczającymi płomieniami stosów. Jest wszechobecna i bezlitosna.

 

Jacek Piekara to niepokorny pisarz, który wymyka się oczekiwaniom zarówno wydawców jak i czytelników. Jego książki potrafią rozbawić, zbulwersować i dotknąć do żywego.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nominowani do Nagrody Gombrowicza
Nominacje otrzymali za swoje pierwsze książki, wydane w małych ...
SKOK W BOK! PRZEDSMAK PROGRAMU 7. BIG BOOK FESTIVAL
Duży Festiwal Czytania odbędzie się w długi czerwcowy weekend, ...
Pierwsze nazwiska gości Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej
Przyszło nam żyć w ciekawych czasach, pełnych szybkich zmian, ...
Seryjny morderca z Łodzi nie odpuszcza - "TRANS" Krzysztofa Domaradzkiego już na rynku.
Druga część łódzkiej trylogii kryminalnej, kontynuacja świetnie ...