Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 25.04.2014 A A A
Ja, inkwizytor – bluźniercza modlitwa
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Filmowy rozmach i reżyserska precyzja złożyły się na powstanie pierwszej superprodukcji w historii trailerów do polskich książek. Choć sam film nie jest długi i służy jedynie celom promocyjnym, został zrealizowany z impetem godnym uwagi. Oprócz aktorów, statystów i techników ważną rolę w obrazie odgrywa muzyka skomponowana specjalnie na potrzeby filmu.


Scenariusz przygotował Jacek Piekara, reżyserii podjął się Michał Drzewiecki, a w rolę inkwizytora Mordimera Madderdina brawurowo wcielił się Waldemar Kownacki, aktor filmowy i teatralny, związany ostatnio z Teatrem Narodowym w Warszawie.

 

Inkwizytor Mordimer Madderdin, to tytułowa postać cyklu książkowego Jacka Piekary. Oto minęło tysiąc pięćset lat, od kiedy Jezus Chrystus zszedł z krzyża, utopił we krwi Jerozolimę i zdobył Rzym. Teraz światem żądzą inkwizytorzy. Są wszechwładni w każdym z państw całej Europy.

 

Inkwizycja, jako organizacja, czuwa nad sercami i duszami wiernych. Nade wszystko jednak pilnuje, by nikt nie zboczył z krętej ścieżki wiary. Wzbudza paniczny strach przed oczyszczającymi płomieniami stosów. Jest wszechobecna i bezlitosna.

 

Jacek Piekara to niepokorny pisarz, który wymyka się oczekiwaniom zarówno wydawców jak i czytelników. Jego książki potrafią rozbawić, zbulwersować i dotknąć do żywego.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...
DEMONY DZIECIŃSTWA – UPIORY DOROSŁOŚCI
Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...