Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 25.04.2014 A A A
Ja, inkwizytor – bluźniercza modlitwa
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Filmowy rozmach i reżyserska precyzja złożyły się na powstanie pierwszej superprodukcji w historii trailerów do polskich książek. Choć sam film nie jest długi i służy jedynie celom promocyjnym, został zrealizowany z impetem godnym uwagi. Oprócz aktorów, statystów i techników ważną rolę w obrazie odgrywa muzyka skomponowana specjalnie na potrzeby filmu.


Scenariusz przygotował Jacek Piekara, reżyserii podjął się Michał Drzewiecki, a w rolę inkwizytora Mordimera Madderdina brawurowo wcielił się Waldemar Kownacki, aktor filmowy i teatralny, związany ostatnio z Teatrem Narodowym w Warszawie.

 

Inkwizytor Mordimer Madderdin, to tytułowa postać cyklu książkowego Jacka Piekary. Oto minęło tysiąc pięćset lat, od kiedy Jezus Chrystus zszedł z krzyża, utopił we krwi Jerozolimę i zdobył Rzym. Teraz światem żądzą inkwizytorzy. Są wszechwładni w każdym z państw całej Europy.

 

Inkwizycja, jako organizacja, czuwa nad sercami i duszami wiernych. Nade wszystko jednak pilnuje, by nikt nie zboczył z krętej ścieżki wiary. Wzbudza paniczny strach przed oczyszczającymi płomieniami stosów. Jest wszechobecna i bezlitosna.

 

Jacek Piekara to niepokorny pisarz, który wymyka się oczekiwaniom zarówno wydawców jak i czytelników. Jego książki potrafią rozbawić, zbulwersować i dotknąć do żywego.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...