Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.10.2014 A A A
Długo oczekiwana powieść AMY TAN nareszcie w księgarniach!
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Amy Tan, jedna z najpopularniejszych pisarek amerykańskich, na swoją nową powieść kazała czekać czytelnikom aż osiem lat. „Dolina spełnienia” – epicka powieść o trzech pokoleniach kobiet złączonych pogonią za tytułowym spełnieniem – na pewno ich nie rozczaruje!


W wieku siedmiu lat dobrze wiedziałam, kim jestem: Amerykanką do szpiku kości, z urodzenia, zachowania i mowy, której matka, Lulu Minturn, była jedyną białą właścicielką prestiżowego domu kurtyzan w Szanghaju.  Tak rozpoczyna się historia Violet, jednej z głównych bohaterek „Doliny spełnienia”. Jej pewność co do własnej tożsamości – oraz innych spraw – zostanie jednak poddana wielu próbom. Nieprzewidziany splot okoliczności sprawi, że jej życie zmieni się raz na zawsze i będzie zmuszona odegrać rolę, której się nie spodziewała…

 

„Dolina spełnienia” to epicka opowieść o trzech pokoleniach kobiet złączonych pogonią za tytułowym spełnieniem, które dla każdej z nich oznacza co innego. Wszystkie łakną miłości, wszystkie zostaną zmuszone do rozliczenia się z przeszłością (nie zawsze zgodną z tym, w co dotąd wierzyły) i wiele wycierpią, zanim odczarują błędne koło historii.

 

Najnowsza, długo wyczekiwana powieść Amy Tan to także romans historyczny, pełen nierzadko pikantnych szczegółów z życia Szanghaju oraz chińskiej prowincji początku XX wieku.

 

Najnowsza powieść Amy Tan zbiera za granicą znakomite recenzje. „People Magazine” napisał o niej:

Tan opisuje ubiory, biżuterię i wnętrza – w najdrobniejszych szczegółach, ale żadne słowo nie jest tu zbędne. Fani autorki bez trudu rozpoznają tu tematy poruszane w jej wcześniejszych powieściach – relacje między matkami i córkami, kontrasty między kulturami, a wszystko to bardzo emocjonalne. Rzecz zdecydowanie warta przeczytania i podzielenia się z innymi.

 

Amy Tan urodziła się w 1952 roku w Stanach Zjednoczonych, kilka lat po tym, jak jej rodzice wyemigrowali z Chin. W dzieciństwie wierzyła, że jej życie jest nudniejsze od życia większości ludzi. Czytała, aby uciec przed nudą. Rodzice chcieli, żeby została lekarzem i pianistką, a ona marzyła o karierze literackiej. Zaczęła pisać w wieku trzydziestu trzech lat. Jej powieści przetłumaczono na trzydzieści pięć języków, między innymi hiszpański, francuski, fiński, arabski oraz hebrajski, wszystkie z nich znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa” i otrzymały liczne nagrody. Pisarka wykładała na kilku uniwersytetach, m.in. w Oksfordzie i Jagiellońskim w Krakowie.

 

Polskim wydawcą książek Amy Tan jest Prószyński i S-ka.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...