Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.10.2014 A A A
„Carnivia. Herezja” – druga część bestsellerowej serii od listopada w księgarniach
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Choć coraz większa część życia przenosi się do internetu, prawdziwych zbrodni nadal dokonuje się w rzeczywistości. Okrucieństwo osiąga jednak nowy poziom. W Carnivii zaciera się granica między światem realnym a wirtualnym. „Carnivia. Herezja”, kontynuacja bestsellerowego „Bluźnierstwa”, trafi do rąk czytelników już 19 listopada.


Z amerykańskiej bazy wojskowej w Wenecji nieznani sprawcy uprowadzają córka żołnierza. Oficer amerykańskiego wywiadu Holly Boland jest pewna, że porywaczom nie zależy jedynie na okupie. Dociekliwa kapitan weneckich karabinierów Kat Tapo szybko trafia na ślad dziewczyny. Wskazówki pojawiają się na portalu carnivia.com. Na nagraniu wideo widać przywiązaną do krzesła dziewczynę z kapturem na głowie, podpis zaś głosi: „deprywacja sensoryczna nie jest torturą”. Policja nie potrafi – albo nie chce – wykorzystać tych śladów.

 

Carnivia.com to wirtualny świat, który jest wierną kopią Wenecji. Jej genialny twórca, Daniele Barbo, pilnie strzeże tajemnic zapisanych na serwerach i nie uważa odnalezienia zaginionej dziewczyny za swój problem. Do czasu. Kiedy część informacji wychodzi na światło dzienne, zagrożone jest już nie tylko życie córki oficera, ale bezpieczeństwo całej Europy.

 

Jonathan Holt zaprasza czytelnika do dwóch równoległych Wenecji: rzeczywistej i wirtualnej. Niepokojącej i zagadkowej. Zbrodniczej i pięknej. Międzynarodowe misterne intrygi, tajemnicze porwania i niewyjaśnione morderstwa powodują, że powieść trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. „Carnivia. Herezja” to książka dla czytelników o stalowych nerwach, która łączy cechy najlepszych powieści Stiega Larssona i Dana Browna.

 

„Carnivia. Herezja” Jonathan Holt

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa

Premiera: 19 listopada

Wydawnictwo: Akurat

Cena: 39,99 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
8000 zimą
Zimowe wspinanie w Himalajach to sztuka cierpienia, powiedział ...
Znamy nominacje do Nagrody Literackiej Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności 2022
Anja Golob (Słowenia), Kateryna Kałytko (Ukraina), Marianna ...
Nowy, kolejny tytuł z sagi „Plan Agaty”
Nazywana polską Bridget Jones, znana z książek „Postawić ...
Miesiąc w Vence dla debiutanta
Można już zgłaszać książki do szóstej edycji Nagrody Literackiej ...