Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 21.11.2014 A A A
ADWOKAT SPRAW OSTATNICH
INFORMACJA PRASOWA

Jeśli po śmierci dopadną cię dawne kłopoty, znajdź adwokata spraw ostatnich. Bo w świecie żywych nie poradzisz sobie sam. "ADWOKAT SPRAW OSTATNICH" Pawła Szlachetko już w księgarniach. Wydawcą książki jest Prószyński i S-ka.


W jednym z kościołów zostają odkryte zwłoki młodej kobiety. Ułożono je na wyrysowanym krwią pentagramie. Śmierć dziewczyny okaże się śladem, który pozwoli wpaść na trop międzynarodowej afery, bezskutecznie rozpracowywanej przez Europol.Rozwiązaniem zagadki mają zająć się Ona i On, mimo że stoją po dwóch stronach barykady. Ona jest policjantką z tajemniczymi powiązaniami, On adwokatem, który stracił wiarę w prawo i nie zamierza pomagać policji. Ku swemu zaskoczeniu 
dowiaduje się, że musi wziąć udział w grze, gdyż od tego zależy jego życie. Łączą siły, gdyż tylko razem mają szansę rozwikłać tajemnicę.

 

Paweł Szlachetko to pisarz sprawny i doświadczony. Jego nowa powieść zaczyna się od odkrycia w warszawskim kościele zwłok zamordowanej w rytualny sposób młodej kobiety… Ale to tylko początek. Dalej groza narasta. Śledztwo odsłania splot tajemniczych zdarzeń i prowadzi czytelnika przez obszary współczesnego wampiryzmu, rodzinny dramat, zdrady, a także pogranicze między światem żywych i umarłych, by wreszcie zaskoczyć go niespodziewanym finałem. Świetna zabawa dla miłośników sensacyjnej akcji i mrocznych klimatów.

Leszek Bugajski

 

Paweł Mirosław Szlachetko – pisarz, dziennikarz, scenarzysta. Uznany przez krytyków za kultowego autora serii słuchowisk radiowych „Teatrzyk Zielone Oko” w radiowej Trójce (1985–1994). Twórca cyklów reportaży: „Zabijałem dla mafii”, „Śladami złodziei aniołów”, „Najwięksi polscy zbrodniarze”, oraz monografii teatru: „STS. Tu wszystko się zaczęło” (napisanej z Januszem R. Kowalczykiem). Scenarzysta telewizyjny i filmowy (serial paradokumentalny – „Śladami złodziei aniołów”, film kinowy – „Zwerbowana miłość”, oba na podstawie tekstów wydanych pod własnym nazwiskiem). Autor powieści kryminalnych: m.in. „Poker morderców”, (jako Arthur Ray), „Zwerbowana miłość”, „Zwerbowana miłość. Ucieczka”, „Ballada o kuternogach”, „Wichrołak” (w 2012 roku nominacja do Nagrody Wielkiego Kalibru).

 

ISBN: 978-83-7961-069-3

Data wydania: 18.11.2014

Format: 125mm x 195mm

Liczba stron: 504

Cena detaliczna: 36,00 zł

Oprawa: miękka

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...