Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.12.2014 A A A
Wiedźmin Geralt nie umarł! Powrócił, bo tak mówi legenda.
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Grudniowa premiera słuchowisk na podstawie fantastycznej prozy Andrzeja Sapkowskiego: Sezon burz i Krew elfów. Wydawnictwa Fonopolis i superNOWA oddają w ręce wielbicieli audiobooków dwie doskonałe superprodukcje dźwiękowe. Projekt graficzny okładki powstał we współpracy ze studiem Platige Image, pod nadzorem artystycznym Tomka Bagińskiego.


W nagraniach Krwi elfów i Sezonu burz wzięło udział 153 aktorów m.in. Krzysztof Gosztyła, Krzysztof Banaszyk, Anna Dereszowska,  Joanna Pach-Żbikowska , Małgorzata Kożuchowska, Adam Ferency, Sławomir Pacek, Tomasz Marzecki, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Sławomir Orzechowski, Henryk Talar, Maciej Musiał. W rolę Koral w Sezonie burz wcieliła się Karolina Gorczyca, która po raz pierwszy stanęła za mikrofonem. „Mimo że nie jest to literatura z obrębu moich zainteresowań, to praca nad słuchowiskiem sprawiła, że jestem zachwycona rysem postaci. Mam wielki podziw dla literatury Sapkowskiego. Koral jest czarodziejką, bardzo silną kobietą, której niejednokrotnie boją się mężczyźni. Jednak w relacji z Wiedźminem wychodzi jej delikatna natura, bardziej kobieca. Przy nim staje się kimś innym. Wiedźmin jest mężczyzną wyjątkowym, fascynującym Koral”.

 

W Krwi elfów jedną z głównych postaci żeńskich jest Yennefer grana przez Annę Dereszowską, która o Wiedźminie mówi: „ Wiedźmin to niezwykle pociągająca postać, ten jego dystans, poczucie humoru, siła jaką emanuje jest niebywała. Za to kocha go pewnie Yennefer, za to jakim jest facetem”.

 

Ponad 40 sesji nagraniowych każda po około 6 godzin złożyły się na prawie 30 godzin gotowego materiału wypełnionego przede wszystkim barwnymi przygodami Geralta z Rivii, księżniczki Ciri, Jaskra, Yennefer i innych bohaterów uszytych ze słów Mistrza Sapkowskiego.

 

Reżyserem słuchowisk jest Janusz Kukuła, który dla wydawnictw superNOWA i Fonopolis zrealizował Trylogię Husycką (Narrenturm, Boży bojownicy, Lux perpetua) i opowiadania wiedźmińskie. O samym Wiedźminie mówi: „Wiedźmin to nauczyciel. Mówi mało, czyni wiele. To właśnie bliskość i zmysłowość sprawiają, że wszyscy chcielibyśmy go poznać. Treścią i sensem jego życia jest walka ze złem. Świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego wibruje emocjami, których źródłem są 
doświadczenia codzienności.

 

Autorami muzyki jest znany ze współpracy z poprzednich produkcji słuchowisk wydawnictw superNOWA i Fonopolis duet Adam Skorupa i Krzysztof Wierzynkiewicz. Muzyka, efekty dźwiękowe oraz narracja Krzysztofa Gosztyły ukształtowały efekt końcowy, czyniąc z tych produkcji coś więcej niż tylko słuchowiska.

 

Sezon burz - najnowsza powieść fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Akcja osadzona została w świecie wiedźmińskim na krótko przed wydarzeniami z opowiadania „Wiedźmin” pochodzącego z pierwszego tomu zbioru opowiadań Ostatnie życzenie.

 

Krew elfów - pierwsza część pięciotomowej sagi o wiedźminie.

 

Wiedźmin Geralt i jego wychowanka księżniczka Ciri przybywają do wiedźmińskiej warowni i tam osiadają. Dziewczynka chce zostać wiedźminką. Geralt udziela jej wiedźmińskiego wykształcenia. Ciri uczy się walczyć, radzić sobie z mieczem i przeciwnikiem. Niespodziewany zwrot akcji uniemożliwia poddanie jej najtrudniejszej Próbie Traw. Pomoc Geralta z Rivii okazuje się zbędna. Przypadkowo odkryty potencjał magiczny zmusza wiedźminów do sprowadzenia Triss Merigold.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...