Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.06.2015 A A A
Już za tydzień rusza Big Book Festival - duży fastiwal czytania
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Big Book Festival zacznie się w piątek, 12 czerwca i potrwa do niedzieli, 14 czerwca.Odbędzie się 40 spotkań, warsztatów, gier, spacerów, dyskusji i konkursów. A wszystkie pod hasłem „Człowiek nie pies i czytać musi!“.


Na wszystkich mile widziane są psy. Gośćmi festiwalu będą pisarze z kilkunastu krajów oraz Polski, m.in. Zadie Smith, Magdalena Tulli, Sofi Oksanen, Artur Domosławski, Hanif Kureishi, Joanna Bator, Władimir Sorokin, Stefan Chwin, Jeet Thayil, Swietłana Aleksijewicz i Tomasz Łubieński.

 

Festiwal odbywa się w dawnej fabryce serów przy Hożej 51, wstęp jest wolny (na niektóre wydarzenia trzeba się zapisać). Pełny program na www.bigbookfestival.pl

 

Pięć powodów dla których warto być na festiwalu:

 

Po pierwsze

Talking books.

Co wolno reporterom? Gdzie leży granica między faktem a fabułą? Czy biograf musi być odważny? Na otwarcie festiwalu gwiazda telewizji BBC World Razia Iqbal stawia trudne pytania Arturowi Domosławskiemu. Dziennikarka, która przepytywała najsłynniejszych pisarzy świata, po raz pierwszy w Warszawie. Spotkanie także dla osób anglojęzycznych.

Warszawa, ul. Hoża 51, piątek 12 czerwca, godz. 19:30, sala 1.

 

Po drugie

W samo południe. Rekord w liczbie ludzi i psów czytających razem na wolnym powietrzu.

Zabierz książkę, przyjaciela (oraz psa). Zarejestruj się i pobierz numerek. Usiądź wygodnie w festiwalowej czytelni, czytaj przez pół godziny wśród merdających ogonów.Pobij z nami rekord świata!

Warszawa, Pasaż Wiecha u zbiegu z ul. Chmielną, niedziela 14.06, godz. 12:00.Rejestracja rusza o 11:30, rekord mierzymy od 12:00 do 12:30.

 

Po trzecie

Był sobie Polak, Rusek i Niemiec – przeciw stereotypom

Trzech świetnych pisarzy w antystereotypowej dyskusji, dzięki której polubisz Rosjan. Janusz Leon Wiśniewski jest ich ukochanym polskim pisarzem. Rosjanin Władimir Sorokin - najważniejszym rosyjskim autorem. A Boris Reitschuster - najbardziej nielubianym na Kremlu Niemcem. Żegnamy mity, szukamy bliskości i powodów do uśmiechu.

Warszawa, ul. Hoża 51, niedziela 14.06, godz. 16:00, sala 1.

Spotkanie z tłumaczeniem polsko-rosyjskim.

 

Po czwarte

Pakowanie bagażnikana czas. Konkurs dla siłaczy i siłaczek.

Na festiwalu czytania ćwiczymy również kulturę fizyczną. Ile książek mieści się w bagażniku samochodu? I jak szybko można je załadować? Dwuosobowe drużyny będą pakowały literaturę na czas. Wszystkie wysiłki nagrodzimy książkami, a najszybsi wyjadą na WEEKEND Z MAZDĄ.

Warszawa, ul. Hoża 51, sobota 13.06, godz. 15:00 i 17:00, dziedziniec.

 

Po piąte

Budda z przedmieściaJak facet z facetem i skandalista ze skandalistą.

Tymon Tymański – muzyk, filmowiec, pisarz i sowizdrzał rozmawia z Hanifem Kureishim - niesfornym i kontrowersyjnym pisarzem z Londynu. Kureishi to mistrz kąśliwego języka, następca Salmana Rushdie i jeden z najważniejszych autorów wielokulturowej Europy.Spotkanie bez scenariusza, czyli wielka improwizacja Tymańskiego.

Warszawa, ul. Hoża 51, niedziela 14.06, godz. 16:00, sala 3.

 

Międzynarodowy Big Book Festival jest wydarzeniem społecznym, odbywa się w Warszawie po raz trzeci, jest organizowany przez Fundację „Kultura nie boli“. Powstaje m.in. dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacji im. Heinricha Bölla, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

Więcej: http://bigbookfestival.pl/ oraz https://www.facebook.com/bigbookfestival

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...