Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.06.2015 A A A
Już za tydzień rusza Big Book Festival - duży fastiwal czytania
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Big Book Festival zacznie się w piątek, 12 czerwca i potrwa do niedzieli, 14 czerwca.Odbędzie się 40 spotkań, warsztatów, gier, spacerów, dyskusji i konkursów. A wszystkie pod hasłem „Człowiek nie pies i czytać musi!“.


Na wszystkich mile widziane są psy. Gośćmi festiwalu będą pisarze z kilkunastu krajów oraz Polski, m.in. Zadie Smith, Magdalena Tulli, Sofi Oksanen, Artur Domosławski, Hanif Kureishi, Joanna Bator, Władimir Sorokin, Stefan Chwin, Jeet Thayil, Swietłana Aleksijewicz i Tomasz Łubieński.

 

Festiwal odbywa się w dawnej fabryce serów przy Hożej 51, wstęp jest wolny (na niektóre wydarzenia trzeba się zapisać). Pełny program na www.bigbookfestival.pl

 

Pięć powodów dla których warto być na festiwalu:

 

Po pierwsze

Talking books.

Co wolno reporterom? Gdzie leży granica między faktem a fabułą? Czy biograf musi być odważny? Na otwarcie festiwalu gwiazda telewizji BBC World Razia Iqbal stawia trudne pytania Arturowi Domosławskiemu. Dziennikarka, która przepytywała najsłynniejszych pisarzy świata, po raz pierwszy w Warszawie. Spotkanie także dla osób anglojęzycznych.

Warszawa, ul. Hoża 51, piątek 12 czerwca, godz. 19:30, sala 1.

 

Po drugie

W samo południe. Rekord w liczbie ludzi i psów czytających razem na wolnym powietrzu.

Zabierz książkę, przyjaciela (oraz psa). Zarejestruj się i pobierz numerek. Usiądź wygodnie w festiwalowej czytelni, czytaj przez pół godziny wśród merdających ogonów.Pobij z nami rekord świata!

Warszawa, Pasaż Wiecha u zbiegu z ul. Chmielną, niedziela 14.06, godz. 12:00.Rejestracja rusza o 11:30, rekord mierzymy od 12:00 do 12:30.

 

Po trzecie

Był sobie Polak, Rusek i Niemiec – przeciw stereotypom

Trzech świetnych pisarzy w antystereotypowej dyskusji, dzięki której polubisz Rosjan. Janusz Leon Wiśniewski jest ich ukochanym polskim pisarzem. Rosjanin Władimir Sorokin - najważniejszym rosyjskim autorem. A Boris Reitschuster - najbardziej nielubianym na Kremlu Niemcem. Żegnamy mity, szukamy bliskości i powodów do uśmiechu.

Warszawa, ul. Hoża 51, niedziela 14.06, godz. 16:00, sala 1.

Spotkanie z tłumaczeniem polsko-rosyjskim.

 

Po czwarte

Pakowanie bagażnikana czas. Konkurs dla siłaczy i siłaczek.

Na festiwalu czytania ćwiczymy również kulturę fizyczną. Ile książek mieści się w bagażniku samochodu? I jak szybko można je załadować? Dwuosobowe drużyny będą pakowały literaturę na czas. Wszystkie wysiłki nagrodzimy książkami, a najszybsi wyjadą na WEEKEND Z MAZDĄ.

Warszawa, ul. Hoża 51, sobota 13.06, godz. 15:00 i 17:00, dziedziniec.

 

Po piąte

Budda z przedmieściaJak facet z facetem i skandalista ze skandalistą.

Tymon Tymański – muzyk, filmowiec, pisarz i sowizdrzał rozmawia z Hanifem Kureishim - niesfornym i kontrowersyjnym pisarzem z Londynu. Kureishi to mistrz kąśliwego języka, następca Salmana Rushdie i jeden z najważniejszych autorów wielokulturowej Europy.Spotkanie bez scenariusza, czyli wielka improwizacja Tymańskiego.

Warszawa, ul. Hoża 51, niedziela 14.06, godz. 16:00, sala 3.

 

Międzynarodowy Big Book Festival jest wydarzeniem społecznym, odbywa się w Warszawie po raz trzeci, jest organizowany przez Fundację „Kultura nie boli“. Powstaje m.in. dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacji im. Heinricha Bölla, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

Więcej: http://bigbookfestival.pl/ oraz https://www.facebook.com/bigbookfestival

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
8000 zimą
Zimowe wspinanie w Himalajach to sztuka cierpienia, powiedział ...
Znamy nominacje do Nagrody Literackiej Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności 2022
Anja Golob (Słowenia), Kateryna Kałytko (Ukraina), Marianna ...
Nowy, kolejny tytuł z sagi „Plan Agaty”
Nazywana polską Bridget Jones, znana z książek „Postawić ...
Miesiąc w Vence dla debiutanta
Można już zgłaszać książki do szóstej edycji Nagrody Literackiej ...