Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.06.2012 A A A
Między wierszami
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Materiał prasowy

Pod koniec czerwca na rynku wydawniczym ukaże się nowa książka Alici Clifford zatytułowana „Między wierszami”. Jak zapowiada wydawca książka jest historią pisarki, której życie okazało się ciekawsze niż fikcja.


Celia Bayley była żoną przystojnego bohatera wojennego, szczęśliwą matką trójki dzieci i autorką sentymentalnych powieści. Tyle wiedzieli o Celii najbliżsi. Po jej śmierci odnajdują jednak zapiski, z których wyłania się zupełnie inny obraz życia kobiety. Na domiar złego papierami pełnymi sekretów zaczyna się interesować dociekliwa dziennikarka.

 

Celia opisuje początki związku ze sporo od siebie starszym żołnierzem. Na pozór w niej zakochany, Frederick oszukiwał nastoletnią dziewczynę, pielęgnując w pamięci wspomnienie pewnej kobiety. Wiele lat później pisarka wybrała się z przyjaciółkami do Europy Wschodniej, która to podróż wywróciła jej poukładane życie do góry nogami, zaś szczere i bolesne rozmowy z Frederickiem obnażyły kolejne sekrety ich związku.

 

Dzieci Celii nie chcą stawić czoła prawdzie – wolą zachować w umysłach wyidealizowany obraz nieżyjących rodziców. Czy dociekliwość najmłodszego pokolenia pozwoli rozwikłać tajemnicę życia Celii i przeszłości Fredericka?

 

Książka ukaże się w Polsce 26 czerwca.

 

Alicia Clifford jest cenioną brytyjską powieściopisarką, dziennikarką i scenarzystką. Mieszka w Londynie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...
DEMONY DZIECIŃSTWA – UPIORY DOROSŁOŚCI
Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...