Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 21.06.2016 A A A
Jak Ci się wydaje... czyli słówko o self-publishingu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Materiał prasowy

Wystarczy porozmawiać z debiutującymi w ostatnich latach pisarzami i reporterami, by przekonać się, że rynek wydawniczy w Polsce i na świecie dynamicznie się zmienia. Na znaczeniu coraz bardziej zyskuje self-publishing, czyli wydawanie swoich utworów własnym nakładem. Myślicie, że to trudne, że tylko dla odważnych? Może faktycznie było tak kilka lat temu. Dzisiaj istnieją narzędzia, które bardzo ułatwiają początkującym autorom rozpoczęcie literackiej kariery.


Chodzi o rozwijające się i coraz prężniej funkcjonujące serwisy self-publishingowe, takie jak Rozpisani.pl, które oferują kompleksową opiekę nad książką i autorem w trakcie procesu wydawniczego. Co daje pisarzowi skorzystanie z usług takiego portalu? Przede wszystkim komfort psychiczny i możliwość skupienia się wyłącznie na swojej twórczości. Całą resztę wykonują za niego bowiem specjaliści.

 

Jak wygląda droga książki w procesie wydawniczym, kiedy zajmuje się nim serwis self-publishingowy? Najpierw oczywiście przechodzi ona gruntowną redakcję oraz korektę pod okiem doświadczonych ekspertów w tej dziedzinie. To niezwykle istotny moment – materiał starannie przygotowany do druku, bez literówek i tym podobnych wpadek, które zdarzają się każdemu, ma już na starcie większe szanse na sukces. Następnie naszą książką zajmą się graficy – zaproponują adekwatną dla naszego utworu szatę graficzną, pomyślą o ewentualnych ilustracjach i wszelkich ozdobnikach, które uczynią książkę przyjemniejszą w odbiorze. Zaprojektują też okładkę, która przyciągnie uwagę potencjalnych czytelników.

 

Materialny kształt naszej publikacji to oczywiście nie wszystko. Self-publishingowi specjaliści dopilnują też formalności, bez których nie da się ruszyć z miejsca, a których – według polskiego prawa – jest całkiem sporo. To między innymi pozyskanie numeru ISBN.

 

Jedną z największych zalet platform self-publishingowych są usługi w zakresie dystrybucji i promocji, które gwarantują, że jeszcze przed datą swojej premiery nasza książka pojawi się w wielu zapowiedziach medialnych, na billboardach, na banerach internetowych czy w mailingach... A kiedy nadejdzie ten upragniony dla nas dzień, będzie szeroko dostępna w sprzedaży internetowej i dotrze na półki księgarń i salonów prasowych w całej Polsce – platforma Rozpisani.pl współpracuje np. z takimi sieciami jak Empik.com, Gandalf czy Amazon. Nasze dzieło z pewnością trafi więc wszędzie tam, gdzie szukać go będą nasi przyszli fani...

 

Powierzenie naszej książki portalowi self-publishingowemu takiemu jak Rozpisani.pl wiąże się oczywiście z pewnymi kosztami. Możemy być jednak pewni, że to opłacalna i perspektywiczna inwestycja, która zapewni nam spokojny sen i – zdejmując z nas odpowiedzialność za wszystko to, na czym zapewne niezbyt dobrze się znamy – pozwoli skupić się na tym, co najważniejsze dla pisarza. Po prostu na twórczości. Zdecydowanie zwiększy też nasze szanse na sukces i dotarcie do licznej grupy czytelników. Wydaje się więc, że... warto tak wydawać.

 

Powodzenia!

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (3)
PODOBNE TEMATY
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...
DEMONY DZIECIŃSTWA – UPIORY DOROSŁOŚCI
Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...