Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.04.2019 A A A
SKOK W BOK! PRZEDSMAK PROGRAMU 7. BIG BOOK FESTIVAL
INFORMACJA PRASOWA

Duży Festiwal Czytania odbędzie się w długi czerwcowy weekend, a najważniejsze w nim będą dowcip, lekkość i luz. Cieszymy się czytaniem na 50 różnych sposobów.


- Jest mnóstwo powodów, dla których warto żyć z książkami, ale my w tym roku skupiamy się na jednym. Czytamy, bo to uszczęśliwia – mówią Anna Król i Paulina Wilk, dwie mamy zawsze radosnego Big Book Festival. W programie ponad 50 wydarzeń, a wśród nich wizyty 23 pisarzy m.in. z USA, Nigerii, Włoch, Bułgarii, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii. Do grona ogłoszonych gości dołączają teraz Anne Swård – uznana szwedzka powieściopisarka i autorka premierowej „Very“, która właśnie dołączyła do składu komitetu przyznającego Literacką Nagrodę Nobla. Oraz profesor Norman Davies, który opowie publiczności o zaskakującej globalnej przyszłości Europy.


Dużo miejsca będzie w tym roku na radości i przyjemności związane z książkami. – Stworzymy rekeacyjną enklawę. Macie ochotę na lenistwo na leżaku i żeby ktoś wam poczytał do podwieczorku? Nie możecie się skupić i marzycie, żeby wreszcie przeczytać cokolwiek do końca? Chcecie się pośmiać z pisarzami? Zobaczyć jak literatura zmienia się w gorący stand-up? Zapraszamy na trzydniowy turnus – mówią organizatorki z Fundacji „Kultura nie boli“. I uchylają rąbka intensywnego programu. Z kim się spotkamy?


SKOK W BOK! – to tytuł spotkania o grzesznych i bezwstydnych przyjemnościach z czytania, o literaturze lekkich obyczajów i książach niegodnych, za to uszczęśliwiających. Mówić o nich będą pisarze i nałogowi czytelnicy: Krzysztof Varga, Gaja Grzegorzewska i Michał Rusinek (21 czerwca, godz. 16.00).


CAŁY TEN LANS! – tak nazywa się opowieść legendarnych miejscówkach, obleganych adesach, modnych lokalach na urlopy, rekreacje i romanse. Od Juraty, przez Nową Hutę, po Krupówki – opowiadać będą autoprzy poświęconych tym miejscom książek: Anna Tomiak, Kuba Szpilka, Renata Radłowska oraz arcybywalczyni bakietów i turnusów Marianna Godlewska-Młynaska, żona Wojciecha Młynarskiego (22 czerwca, godz. 12.00).


CZEGO TO JA NIE NAPISZĘ – tak nieraz myślą autorzy o książkach, które mogliby stworzyć, ale jeszcze tego nie zrobili. O marzeniach literackich, pasjach utajonych i pomysłach czekających na swój moment opowie troje pisarzy: Anna Dziewit-Meller, Wojciech Chmielarz oraz Tomek Michniewicz (23 czerwca, godz. 18.00).


- To tylko lekki przedsmak. Będzie okazja zerknąć do prywatnych bibliotek autorów, poznać łajdackie i hulaszcze życie skądinąd szanowanych  artystów, nauczyć się manier w retro stylu, uciec na chwilę z własnego życia i sprawdzić, co świat pięknej mody ma wspólnego z literaturą piękną. Czytelnicza przyjemność to nasza specjalność – zapraszają organizatorki.


Pełny program Big Book Festival zostanie ogłoszony na początku maja!

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nominacje do Nagrody Gombrowicza
Spośród stu pięciu książek zgłoszonych w tym roku do Nagrody ...
Poeta uwolniony. Zmiany organizacyjne Festiwalu Europejski Poeta Wolności 2020
Wraz ze zmianą warunków organizacji wydarzeń kulturalnych ...
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...