Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 06.02.2024 A A A
O sztuce i naturze inaczej – nowy festiwal teatrów tańca (już za miesiąc w Warszawie)
Redakcja
Foto: Asen Tonev | Źródło: materiał organizatora

Stowarzyszenie Artystyczne Po:ruszeni zaprasza wszystkich miłośników i miłośniczki tańca na b•move•d Warsaw Dance Festival, który odbędzie się w stolicy w dniach 29 lutego – 4 marca 2024. W programie: przegląd spektakli teatrów tańca z kraju i zagranicy, spotkania z twórcami i twórczyniami, warsztaty taneczne, a także konkurs małych form choreograficznych. Sztuka a nauka, relacje człowieka z przyrodą, zdrowie psychiczne – to m.in. tematy, które podejmą artyści i artystki w dialogu z publicznością festiwalu.


Wydarzenie otworzy premierowy pokaz spektaklu Ogród rozkoszy w wykonaniu B.Sides Dance Company według choreografii Pawła Michno. W kolejnych dniach na deskach Garnizonu Sztuki oraz Teatru WAM w Warszawie wystąpią artystki i artyści z Polski i Włoch, którzy w swojej pracy mierzą się z takimi tematami jak relacje człowieka z naturą, fascynacja innymi kulturami, spotkanie sztuki z nauką czy zmagania z zaburzeniami psychicznymi. Te ostatnie tanecznej interpretacji podda Wojciech Furman w bardzo osobistym spektaklu Jeszcze tylko trzy razy.

 

W programie b•move•d Warsaw Dance Festival znalazły się nie tylko propozycje dla amatorek i amatorów tańca, ale także coś dla tych, którzy tańcem zajmują się zawodowo i na co dzień: warsztaty tańca współczesnego poprowadzą, m.in. Felix Arjona (Hiszpania) i Pablo Girolami (Włochy), tworząc przestrzeń do wymiany doświadczeń, eksploracji różnorodnych, także kulturowo, stylów.

 

Na młode pokolenie twórczyń i twórców, szukających inspiracji i możliwości prezentacji swojej pracy, czeka konkurs małych form choreograficznych – Rytmy Natury. Festiwal zakończy się wieczorem z włoskim teatrem tańca IVONA Dance Company, który dla warszawskiej publiczności zatańczy spektakle Manbuhsa oraz RER w choreografii Pabla Girolamiego.

 

„Zapraszamy wszystkich – niezależnie od wieku czy doświadczenia – którym taniec i relacja z naturą są bliskie” – mówi Paweł Michno, pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu. Dodaje, że wydarzenie będzie przyjazne również dla rodzin z dziećmi.

 

„Mamy nadzieję, że b•move•d Warsaw Dance Festival na stałe wpisze się w kalendarz artystycznych wydarzeń w mieście, stając się międzypokoleniową i międzykulturową platformą spotkań, eksperymentów i inspiracji” – dodaje Adrianna Michno, współzałożycielka stowarzyszenia Po:ruszeni.

 

Sprzedaż biletów na wydarzenia festiwalowe już ruszyła i potrwa do wyczerpania miejsc. Zakup biletów jest możliwy przez strony www.bmovedfestival.com oraz Kicket.

 

Aktualny program, linki do sprzedaży biletów, a także informacje dotyczące konkursu i planu warsztatów znajdą się na stronach www.bmovedfestival.com i www.poruszeni.com.Miejsca spektakli są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

Źródło: materiał organizatora

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
VI Festiwal Komedii STOLICA
Już 12 października 2023 r. rozpocznie się VI edycja warszawskiego ...
XIX Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania 2023
„Korzenie tańca” będą hasłem tegorocznego XIX Międzynarodowego ...
Zakończył się V Festiwal Komedii STOLICA
Niezapomniane występy odbywające przy pełnych salach wypełnionych ...
V jubileuszowy Festiwal Komedii STOLICA
Wielkimi krokami i w radosnych podskokach zbliża się czas pełny ...