Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 09.04.2021 A A A
30. Festiwal Mozartowski w Warszawie
Redakcja
Źródło: Warszawska Opera Kameralna

Rok 2021 jest dla Warszawskiej Opery Kameralnej szczególny. To właśnie w tym roku obchodzimy 60. rocznicę działalności naszej instytucji, która zbiega się z 30. edycją Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie. To wyjątkowy czas: wypełniony premieramii kolejnymi twórczymi wyzwaniami. Zapraszamy do oglądania wydarzeń na scenach naszych teatrów oraz spektakli dostępnych online.


7 maja 2021 r. Galą Mozart Night zainaugurowany zostanie 30. Festiwal Mozartowski w Warszawie. To trzydziesta edycja festiwalu, przypadająca w dodatku w sześćdziesiąte urodziny instytucji.

 

W czasie blisko dwóch festiwalowych miesięcy wystawione będą opery „Czarodziejski flet" „Wesele Figara", „Idomeneo", „Cosi Fan Tutte" czy „Uprowadzenie z seraju", tradycyjnie zabrzmi ikoniczne dla całej muzyki „Requiem", dzieła kameralne a jeden z koncertów dedykowany jest mozartowskim uwerturom.

 

Gwiazdami jubileuszowej edycji Festiwalu będą światowej sławy śpiewaczki Simone Kermes i Vivica Genaux. Wystąpią także tak uznani artyści i zespoły, jak Agnieszka Duczmal wraz z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Leszek Możdżer, Krzysztof Herdzin, Amici Veneziani oraz wybitni artyści związani z Warszawską Operą Kameralną.

 

Artystom w przeważającej większości towarzyszyć będzie orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej Orkiestra Musicae Antiquae Collegium Varsoviense.

 

Finałem Festiwalu będzie Wielka Gala Operowa w dniu 4 lipca.

 

Powołany do życia w 1991 roku Festiwal Mozartowski to fenomen w skali światowej. Na przestrzeni lat wykonano w jego ramach wszystkie dzieła sceniczne kompozytora. Warszawska Opera Kameralna była jedyną instytucją, która posiadała je w stałym repertuarze, wielokrotnie prezentując je poza granicami i podbijając serca melomanów m.in. Japonii, Omanu, Libanu i niemal całej Europy.

 

Jubileuszowa 30. edycja została przeniesiona ze względu na pandemię, z 2020 na 2021 rok.

 

Źródło: Warszawska Opera Kameralna

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Startuje XX Rock May Festival
Już w najbliższą sobotę, 8 maja odbędzie się XX Rock May ...
LEGENDY ROCKA – seria dokumentalna w ARTE.tv
Ramones, The Clash, The Smiths, Eagles, Bee Gees to muzyczne ...
Premiera albumu Aneta Figiel i Starsi Panowie... zupełnie inna historia
Album z najpopularniejszymi piosenkami Kabaretu Starszych Panów ...
Pół człowiek, pół pies
„Pół człowiek, pół pies” to pierwszy singiel promujący ...