Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 21.05.2021 A A A
Open Air Theatre Festival Wrocław
Redakcja
Źródło: Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu

Centrum Kultury Agora we Wrocławiu zaprasza na Open Air Theatre Festival. Od 14 do 20 czerwca 2021 r. oraz od 12 do 18 września br. zaprezentujemy niepowtarzalny cykl wydarzeń zawierający spektakularne pokazy najlepszych teatrów plenerowych z Czech, Słowacji, Węgier i Polski. Oprócz tego przygotowaliśmy dla widzów rodzinne warsztaty scenograficzne, rezydencje artystyczne oraz konferencje poruszającą problem zmian klimatycznych.


Nasz pomysł na Open Air Theatre Festiwal zrodził się z potrzeby wykorzystania sztuki ulicznej i przestrzeni teatralnej do budowania świadomej i aktywnej sfery społecznej. Od samego początku przyświecała nam integracja międzynarodowa w Grupie Krajów Wyszehradzkich oraz tworzenie wspólnoty zaangażowanej w problem zmian klimatycznych ponad podziałami geograficznymi. Podczas dwóch kulminacyjnych weekendów festiwalu przybliżymy widzom  współczesny wyszehradzki folklor wzbogacony elementami sztuki cyrkowej i teatralnego widowiska plenerowego w nowoczesnym wydaniu, wspólnie stworzymy aktywną wspólnotę we wszystkich wymiarach wielkomiejskiej rzeczywistości.

 

W programie:

 

19.06 (sobota) godz. 16.00 Blurb / Social Salto (Węgry) / ul. Oławska obok Rynku

 

Blurb to wielkomiejska klaunada z akrobacjami na światowym poziomie, w której widzowie krzyczą ze śmiechu, gdy ochotnicy stają się współbohaterami one man show.  Imre Bernard to wybitny węgierski klaun uliczny. Występował w 14 krajach na 4 kontynentach.  Jego przedstawienia to przezabawne interakcje z widzami bazujące na gagach i popisach akrobatycznych.

 

19.06 (sobota) godz. 21.30 Exp(o)edice / Teatr V.O.S.A (Czechy) / Płyta Rynku

 

Exp(o)edice to najnowsza autorska produkcja czeskiej grupy V.O.S.A zrzeszającej najróżniejszych artystów niezależnych. Uliczne widowisko to barwne połączenie różnych teatralnych języków: gimnastyki artystycznej, akrobatyki z szarfami, cyrkowych sztuczek, interakcji z widzami, magii światła, pomysłowej charakteryzacji i kostiumów, ale także monumentalnych jeżdżących konstrukcji metalowych, czy ogromnych samonapędzających się kół.

 

20.06 (niedziela) godz. 21.30 Carmen Funebre/ Teatr Biuro Podróży (Polska)/ Płyta Rynku

 

Rozpoznawalny i ceniony polski Teatr Biuro Podróży zaprezentuje Carmen Funebre. Zbudowaną nielinearnie pieśń żałobną, inspirowaną konfliktami etnicznymi w Kotle Bałkańskim. Słowa ograniczone do minimum, przejmująca muzyka, brutalni zamaskowani oprawcy strzelający z biczów, falująca na wietrze postać śmierci, krzyże trawione ogniem, czy dusze ludzkie dosłownie odlatujące do nieba. Symbolika paraliżuje widownie pozostawiając ją z ogromną dawką niepokoju.

 

18.09 (sobota) godz. 20.00 Younak / Younak Circus (Słowacja) / parking przed CK Agora ul. Serbska 5a

 

Młoda międzydyscyplinarna grupa wzięła na warsztat kultową opowieść o słowackim Juraju Janosiku. Przedstawienie Younak powstało na styku teatru współczesnego, komedii dell'arte, cyrku i folkloru, w oderwaniu od historii i z ogromną dawką poczucia humoru. To familijne widowisko przepełnione zwrotami akcji, wspaniałymi akrobacjami, perfekcyjnymi popisami kuglarzy i żonglerów, z muzyką na żywo, tańcem nowoczesnym i postawioną na głowie słowacką ludowością.

 

Wydarzenia towarzyszące:

 

16.06 (środa) godz. 18.00 Teatr dla klimatu/ Dyskusja artystów festiwalu, rezydentów i aktywistów ekologii o sztuce zaangażowanej społecznie/ konferencja online YT CK Agora

 

14–20.06 (poniedziałek – piątek) godz. 17.00-19.00 Z Latającym Smokiem - scenograficzne warsztaty
Rodzinne/dzieci 7+ z opiekunem/ plener przed CK Agora/ zapisy: Magdalena.sadek@ckagora.pl

 

12-18.09 (niedziela – sobota) godz. 10.00-17.00 Rezydencje artystyczne/ tygodniowa rezydencja dla kilkunastu młodych artystów z Krajów Wyszehradzkich. Podsumowanie twórczych działań wokół ochrony klimatu w  Performance / 18.09 (sobota) godz. 19.00/ plener przed CK Agora.

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

 

Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Grant Wyszehradzki z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie idei zrównoważonej współpracy regionalnej w Europie Środkowej.

 

Szczegółowe informacje: www.openairfestival.com / FB Open Air Theatre Festival

 

Źródło: Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
XIX Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania 2023
„Korzenie tańca” będą hasłem tegorocznego XIX Międzynarodowego ...
Zakończył się V Festiwal Komedii STOLICA
Niezapomniane występy odbywające przy pełnych salach wypełnionych ...
V jubileuszowy Festiwal Komedii STOLICA
Wielkimi krokami i w radosnych podskokach zbliża się czas pełny ...
Demakijaż wygrywa STOLICĘ na Ursynowie
Opadł już kurz po 4 edycji Festiwalu Komedii STOLICA. Cztery ...