Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.10.2021 A A A
Razem w kinie. Bajki z Polski ruszają na podbój kin i serc młodych widzów
Redakcja
Źródło: MOMAKIN

Jak skończy się wizyta kilkuletniej Agatki i chomika Cyryla na balu owadów? Czy Tomkowi uda się porozumieć z Mayumi, nową koleżanką z Chin? Dlaczego bliskość jest ważna? Tego najmłodsi widzowie dowiedzą się za sprawą pierwszej odsłony projektu #bajkizpolski. Filmowy zestaw zatytułowany „Razem” zagości w kinach po to, by przez wartościowe i atrakcyjne wizualnie polskie animacje zachęcać maluchy do poznawania świata i rozmawiania o rzeczach ważnych. Pierwsze pokazy już w ten weekend.


#Bajkizpolski to polskie seriale i filmy animowane dla dzieci, zebrane w tematycznych zestawach, które gwarantują nie tylko mądrą rozrywkę dla najmłodszych, ale też ciekawy punkt wyjścia do rozmów i działań edukacyjnych. Roczny cykl otwiera zestaw zatytułowany „Razem”, skupiony wokół tematu bliskości, współdziałania i tworzenia relacji.  

Pomysłodawcą akcji #bajkizpolski jest MOMAKIN – polski dystrybutor filmów, któremu zależy na zapoznaniu publiczności z tworzonymi w Polsce wartościowymi animacjami, stanowiącymi świetną alternatywę dla światowych produkcji. Atrakcyjne wizualnie, pouczające animacje pomagają w rozwijaniu dziecięcego świata wyobraźni i wspierają rodziców i edukatorów, w poszukiwaniu wysokojakościowej oferty kulturalnej dla dzieci.

– Dobrze jest, gdy młody człowiek już od najmłodszych lat poznaje różne formy i typy działań artystycznych, uczy się świadomego wybierania z różnorodności kulturalnej oraz wyrabia nawyk uczestnictwa – mówi Paulina Zacharek, autorka projektu. – Animacja, jako forma oswojona przez najmłodszych, może się stać drzwiami otwierającymi dzieciom drogę do innych dziedzin sztuki – dodaje. Zestaw „Razem” trwa 60 minut, a w jego skład wchodzą odcinki seriali: „Przedszkolaki”, „Opowiadania z piaskownicy”, „Agatka”, „Pamiętnik Florki”, „Mami Fatale, „Przytul mnie” i „Żubr Pompik”. Bohaterami bajek są rówieśnicy młodych odbiorców i ich najbliżsi: 5-letni Tomek czy przedszkolaki oraz Agatka ze swoim nieodłącznym kompanem Cyrylem. Do przedszkola chodzi także ryjówka Florka, która razem z innymi maluchami przeżywa niezapomniane przygody. Niedźwiedzi tata z synem z „Przytul mnie” oraz rodzina żubra Pompika mieszkają w lesie, a ich codzienne życie jest okazją do przybliżenia dzieciom zwyczajów mieszkańców puszczy. Ostatni tytuł składający się na zestaw „Razem” to „Mami Fatale”, które opowiada historię Mami „najlepszej kucharki świata” oraz jej przyjaciół Psiny i Prosięcia. 

Cykl #bajkizpolski zaplanowany został na rok, a zestaw „Razem” dostępny będzie w kinach do końca grudnia 2021. – Lista kin, które planują przyłączyć się do akcji jest coraz dłuższa – zapowiada Paulina Zacharek i dodaje, że jako pierwsi już w tę niedzielę, 10 października, spotkają się z bohaterami polskich bajek mali widzowie kina Agrafka w Krakowie. 

Do akcji #bajkizpolski włączyła się też sieć kin Helios. Wybrane odcinki serialu „Przytul mnie” maluchy mogą zobaczyć już w najbliższą niedzielę w 52 kinach w Polsce w ramach cyklu „Mój pierwszy raz w kinie”. Ponadto sieć kin Helios przygotowała specjalny cykl filmowy Kino na Temat Junior z wybranymi odcinkami serialu „Przytul Mnie”, do obejrzenia których zaproszone zostaną grupy zorganizowane.

 

Źródło: MOMAKIN

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
XIX Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania 2023
„Korzenie tańca” będą hasłem tegorocznego XIX Międzynarodowego ...
Zakończył się V Festiwal Komedii STOLICA
Niezapomniane występy odbywające przy pełnych salach wypełnionych ...
V jubileuszowy Festiwal Komedii STOLICA
Wielkimi krokami i w radosnych podskokach zbliża się czas pełny ...
Demakijaż wygrywa STOLICĘ na Ursynowie
Opadł już kurz po 4 edycji Festiwalu Komedii STOLICA. Cztery ...