Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Dzieła wszystkie Szekspira w reż. W. Kaczkowskiego
A A A
Data imprezy: 28.10.2018 | Miasto: WarszawaAutor: Fundacja Scena Współczesna

Żartobliwa prezentacja wszystkich 37 dramatów największego dramaturga wszech czasów. Trzech aktorów występuje pod własnymi imionami, bawi publiczność, żonglując cytatami, streszczeniami fabuł i odwołania mi do stereotypowej znajomości Dzieł Szekspira.

W ramach spektaklu: hip-hopowy „Otello”, „Makbet” po góralsku, „Hamlet” w trzyminutowej wersji oraz „Romeo i Julia” grana przez samych mężczyzn. Widzowie są wciągani do akcji, nieustannie prowokowani przez aktorów do wspólnej zabawy. Spektakl od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród publiczności w każdym wieku. Bawi ucząc i uczy bawiąc. Kpi właściwie nie z Szekspira, ale ze schematów kultury masowej, które korzystają z jego twórczości. A to wszystko w oszałamiającym tempie, które nie pozwala się nudzić ani przez chwilę.

„Dzieła wszystkie Szekspira” otrzymywały wyróżnienie w VII konkursie teatrów ogródkowych w Warszawie „za najlepszą zbiorową psychoanalizę ogródkową”.

Tłumaczenie/ Adaptacja/ Reżyseria: Włodzimierz Kaczkowski
Scenografia: Tomasz Larek
Muzyka: Tomasz Luc
Występują: Jarosław Domin, Łukasz Matecki, Dariusz Sikorski/ Bartek Głogowski


Impreza biletowana

Kontakt z organizatorami:

Rezerwacje:
scenawspolczesna.pl
Tel.: 796 550 570;
Email: scenawspolczesna@gmail.com

Scena Teatru mieści się na ul. Belwederskiej 20/22 w Warszawie (Mokotów).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy