Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Prawda - premiera spektaklu
A A A
Data imprezy: 19.10.2018 - 21.10.2018 | Miasto: WarszawaAutor: Studium Teatralne

Jeśli jesteście głodni alternatywnej sztuki i teatru, w którym się dzieje, koniecznie sprawdźcie, czym zaskoczy was zespół Studium Teatralnego. W artystycznej kamienicy na warszawskiej Pradze, 19 października odbędzie się premiera spektaklu "Prawda".

Mówimy tekstami tradycji chrześcijańskiej. Dokonaliśmy ich subiektywnego wyboru, by ukazać powstawanie instytucji Kościoła Katolickiego. Mówimy tekstem Wielkiego Inkwizytora z "Braci Karamazow" Dostojewskiego, a także przywołujemy wspomnienia minionych bluźnierczych dzieł teatralnych.

Czujemy, że obecnie, gdy coraz częściej słyszy się głosy polityków o zapowiedzi powstania europejskiej nieliberalnej demokracji chrześcijańskiej, ważne jest, by bez kompleksów i lęku przyjrzeć się swojej tradycji - swoim wspomnieniom, swoim odczuciom i swoim wyobrażeniom o niej. To w warstwie społecznej.


Natomiast w warstwie osobistej - by po pierwsze, mieć poczucie, że przebadałem źródła swoich kulturowych nawyków; po drugie, by poczuć, znaleźć w sobie ślad, okruch prawdy tej tradycji; po trzecie, że nie opierałem się na żadnym autorytecie. Może zaprzeczyłem wielu ustalonym faktom, może wszystkiemu i poszedłem dalej, by szukać odpowiedzi na to, jak i po co żyć.

reżyseria: Piotr Borowski
aktorzy: Magda Czarny, Michał Lorent, Gianna Benvenuto
scenografia i kostiumy: Marta Kuliga
muzyka: Arek Waś, Albert Karch

data: premiera - 19 października (piątek), godz. 19:00
20 i 21 października (sobota i niedziela), godz. 19:00
miejsce: Studium Teatralne // Lubelska 30/32, Warszawa
bilety: 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy) // rezerwacje: bilety.st@gmail.com


Impreza biletowana

Kontakt z organizatorami:

rezerwacje: bilety.st@gmail.com

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy