Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Joshua Burnside - koncert w klubie BARdzo Bardzo - Tchnienia
A A A
Data imprezy: 18.09.2019 | Miasto: WarszawaAutor: Tchnienia

Tchnienia ruszają w drogę. Czas na miejską odsłonę. Zapraszamy na koncert w Warszawie: Joshua Burnside
Ten irlandzki artysta po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Właśnie dla was!

Po sukcesie festiwalu Tchnienia w Bieszczadach, ruszamy w drogę! Czas na miejską odsłonę! Chcieliśmy gorąco zaprosić na koncert w Warszawie, podczas którego wystąpi Joshua Burnside. Irlandzki artysta zagra po raz pierwszy w Polsce! To wydarzenie jest jednym z wielu, które przygotowujemy dla środowiska wokół naszego bieszczadzkiego festiwalu, a w planach mamy koncerty i spotkania muzyczne w całym kraju.

Koncert odbędzie się 18 września, w środę w klubie BARdzo Bardzo przy ul. Nowogrodzkiej 11 w Warszawie. Godzina 20:00.

 

O artyście:
Joshua Burnside urodził się w Irlandii, ale w jego muzyce znajdziemy wiele inspiracji z Europy Wschodniej, Ameryki Północnej, czy Kolumbii. Podziałom umyka też przy gatunku muzycznym, zręcznie łącząc folk z elektroniką. 

Jego debiutancki album EPHRATA z wytwórni Quiet Arch Records, który w 2017 roku zebrał ponad 2 miliony odsłuchów na Spotify oraz 80 tys. odsłon na YouTube, pełen jest pulsujących bitów, znalezionych dźwięków, vocoderów, cumbiańskich rytmów, gitarowych zapętleń, demonów, piorunów i czarnych materii. Brzmi intrygująco? A to tylko część smaczków, które tam można znaleźć. Album pełen jest osobistych opowieści o napotkanych ludziach i złamanych sercach, ukazuje człowieka w sprzeczności ze światem. 

Po sukcesie pierwszego albumu i trasie po Wielkiej Brytanii i Irlandii, Joshua wrócił do swojego rodzinnego miasta - Belfastu chwytając dźwięki, obrazy i historie ze swoich podróży. Epka ‘Wear Blue Bells In Your Hat If You’re Goin’ That Way’ oraz koncertowy album ‘Live At The Elmwood Hall’ pojawiły się w tym roku podczas jego pracy nad kolejnym studyjnym albumem. Używając swoich post-punkowych i elektronicznych doświadczeń, Joshua przesuwa granice i osiąga unikatowe folkowe brzmienie na miarę XXI wieku. Brzmienie, które odbija niepewność i naturę ludzką we współczesności. Wszystko to ukaże się w 2020 roku na jego kolejnym albumie.


Impreza biletowana

Kontakt z organizatorami:

Tchnienia na Facebooku: https://www.facebook.com/tchnienia/
Tchnienia na Instagramie: https://www.instagram.com/tchnienia/?hl=fr


Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy